Бундеслига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Германската Бундеслига стигна до 25-то коло. Во ова коло дефинитивно ќе гледаме интересни натпревари, а најинтересно ќе биде на дуелот помеѓу Баерн Минхен и Баер Леверкузен. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Арминија – Аугсбург – 0-2 гола

Првиот дуел од новото коло во Германија е дуел на две очајни екипи. Домаќините се во нешто подобра форма за разлика од гостите, но сепак се многу блиску до зоната за елиминација. Аугсбург од друга страна е на делба на позицијата која води во Плеј аут, а во последните пет натпревари запишаа само една победа. Овде очекуваме мирен натпревар без многу голови и типуваме 0-2 гола со квота 1.80 во Mozzart.

Баерн Минхен – Баер Леверкузен – ГГ3+

Во саботниот распоред на германската Бундеслига имаме можност да погледнеме еден доста интересен натпревар кој ќе се игра на Алијанц Арена. Домаќините Баерн Минхен го пречекуваат тимот на Леверкузен. Баерн е на лидерската позиција и има солидна предност во однос на второпласираниот тим на Борусија Дортмунд. Фармацевтите од друга страна се борат за пласман во ЛШ и доколку успеат во тоа би биле комплетно задоволни. Двете екипи играат ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.88 во Bet365.

Бохум – Гројтер Фирт – 1

Бохум во последните пет натпревари запиша само една победа, а останатите дуели ги запиша како три реми и еден пораз. Поразот во последното коло беше очекуван бидејќи на домашен терен го пречекаа тимот на Лајпциг кој игра одлично во последно време. Гројтер Фирт иако успеа да победи два пати во последните натпревари, се уште се наоѓа на дното на табелата и математички има шанси за опстанок, но во пракса тоа изгледа како нереално. Бохум веруваме дека ќе ги земе трите бода на овој натпревар, па предлагаме 1 со квота 1.82 во 22Bet.

Херта – Хофенхајм – 3+

Херта дефинитивно игра непрепознатливо во последно време, а најдоабр доказ за тоа ни се натпреварите од последните пет кола каде што овој тим успеа да земе само едне бод со оглед на тоа што запиша четири порази и само едно реми. Ајнтрахт беше во одлична позиција, но врза три порази, па сега и тие паднаа на средината на табелата и полека го губат чекорот за пласман во Европа. Овде не може да одлучиме за тоа кој ќе биде победник, но головите не би требало да изостанат. Типуваме 3+ со квота 1.78 во 1xBet.

Лајпциг – Фрајбург – 1

Лајпциг дефинитивно влезе во посакуваната форма. Успеаа да обезбедат пласман понатаму во Лига Европа, а запишаа и убедлив резултат од 4-0 против Хановер во рамките на германскиот Куп каде што имаат најголеми шанси за титула. Фрајбург исто така продолжува во купот понатаму откако го победија Бохум во судиското продолжение, поточно постигнаа гол во последната минута од натпревар. Овде Лајпциг се издвојува како фаворит и веруваме дека ќе ја оправда таа улога. Типуваме 1 со квота 1.61 во Mozzart.

Волфсбург – Унион Берлин – ГГ3+

Волфсбург дефинитивно не го заслужува местото кое го има во моментов. Имено, овој тим е на втората половина од табелата и тие се поблиску до борба за опстанок, отколку до борба за Европа. Унион Берлин и оваа година планира да се замеша во пласманот за Европа, но конкуренцијата е огромна и ќе треба да оствари уште неколку добри резултати. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 2.35 во Bet365.

Штутгарт – Менхенгладбах – Х2

Штутгарт е на претпоследната позиција на табелата и веќе подолг период се фаворити за елиминација од елитата. Иако до крајот има уште многу, моменталната ситуација не ветува баш многу. Менхенгладбах најавуваше борба за позициите кои водат во европските купови, но од тоа не остана ништо, па сега тие ќе мора да размислуваат за да обезбедат навремен опстанок. Очекуваме гостите да не бидат поразени на овој натпревар и предлагаме да изиграте Х2 со квота 1.45 во 22Bet.

Мајнц – Дортмунд – 2

Мајнц се наоѓа на средината на табелата и цело време играат непредвидливо. Тие знаат да победат против многу посилни тимови, но и да изгубат од многу послаби екипи, па може да кажеме дека овој пласман им е сосема реален. Дортмунд од друга страна го изгуби чекорот за титула во Бундеслигата, но ако сакаат да останат со надеж дека можат да стигнат до тоа, немаат повеќе право на кикс. Наш предлог е 2 со квота 2.15 во 1xBet.

Келн – Хофенхајм – ГГ

Тимот на Келн да бидеме искрени неприајтно не изненади во последното коло каде што ремизираа со тимот на Гројтер Фирт кој игра катастрофално оваа сезона, но сепак добро е тоа што се уште се на горните позиции на табелата. Хофенхајм од друга страна влезе во одлична серија и врза три последователни победи, па ако продолжат вака, шансите за пласман во Европа им се реални. Ние типуваме на овој натпревар ГГ со квота 1.47 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*