Ла Лига 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Шпанската Ла Лига стигна до 23-то коло каде што имаме доста интересни натпревари, а дефинитивно највозбудливо ќе биде на Ноу Камп каде што Барса ќе го пречека тимот на Атлетико Мадрид.

Хетафе – Леванте – 1

Премиерниот натпревар на ова коло ќе се игра во предградието на Мадрид каде што Хетафе на домашен терен ќе го дочека Леванте. После очајниот старт на шампионатот, Хетафе игра се подобро и подобро, а како што стојат работите, дефинитивно Хетафе ќе ги гледаме и следната сезона во елитната шпанска Лига. Леванте е последен на табелата со 9 бода помалку во однос на екипата која се наоѓа во безбедната зона. Хетафе овде веруваме дека ќе победи и предлагаме 1 со квота 1.96 во Mozzart.

Елче – Алавес – 3+

Првиот натпревар од саботната програма ни го носи дуелот помеѓу Елче и Алавес. Домаќинтие моментално се наоѓаат на 15-то место на табелата и прикажуваат навистина фантастични партии во последно време со оглед на тоа што Елче на последните дуели не знае за пораз. Алавес делува дека е еден од посериозните кандидати за елиминација и преселба во понизок ранг бидејќи се наоѓаат на претпоследното место на табелата. И покрај тоа што Елче е фаворит, ние решивме овде да типуваме 3+ со квота 2.25 во Bet365.

Мајорка – Кадиз – 1

После одличниот старт на шампионатот, Мајорка има големи проблеми во последно време што најдобро ни зборува податокот дека оваа екипа на последните четири дуели дуели запиша исто толку порази, а постигна само еден гол. Кадиз има доста проблеми и веруваме дека ќе треба да се намачи за да обезбеди опстанок во Ла Лига. Мајорка има одлична можност за да стави крај на лошата серија, па предлагаме да изиграте 1 со квота 1.93 во 22Bet.

Селта – Рајо Валекано – ГГ

Селта не ја започна оваа сезона како што треба, меѓутоа како што времето изминуваше така тие прикажуваа се подобри и подобри партии. На последните пет натпревари екипата од Виго доживеа само еден пораз со дури три победи и едно реми, а во минатото коло зедоа бод на натпреварот против Севиља. Фалкао и другарите се наоѓаат на 8-то место и впечатокот е дека оваа екипа излегува од форма. Сепак овде предлагаме ГГ со квота 1.98 во William Hill.

Осасуна – Севиља – 2

Како што сега стојат работите, впечатокот е дека Осасуна ниту овој пат нема да има премногу проблеми за да го зачува прволигашкиот статус со оглед на тоа што тимот од Памплона е на средината на табелата. Севиља има само четири бода помалку од лидерот Реал Мадрид, но да бидеме искрени таа разлика тешко се надоместува. Сепак ние предлагаме 2 на овој натпревар со квота 2.25 во Mozzart.

Валенсија – Сосиедад – 3+

Во овој момент Валенсија е на 10-то место и имаат доста проблеми бидејќи во последните четири последователни дуели не знаат за победа. Сосиедад моментално е на 6-то место на табелата, а во овој натпревар влегуваат со лошо расположение после поразот од Бетис во рамките на шпанскиот куп. Головите би требало да бидат присутни на овој натпревар, а ние предлагаме 3+ со квота 1.98 во Bet365.

Барселона – Атлетико Мадрид – 1 @ 2.38

Дерби натпреварот на колото се игра на Ноу Камп каде што Барселона ќе го дочека тимот на Атлетико Мадрид. Тимот од Каталонија одработи одлична работа во зимскиот преоден рок со оглед на тоа што зеде солидни засилувања. Атлетико Мадрид во последниот натпревар славеа со резултат 3-2 против Валенсија на домашен терен, па може да кажеме дека во добро расположение патуваат во Каталонија. Овде даваме предност на домаќините и предлагаме 1 со квота 2.38 во 22Bet.

Бетис – Виљареал – 3+

Бетис е најрпијатното изненадување во овогодинашното издание на Ла Лига и во моментов се наоѓаат на фантастичното трето место на табелата, а ако успеат да останат тука следната сезона ќе ги гледаме во Лигата на шампиони. Виљареал ја оствари својата примарна цел, а тоа беше пласман во нокаут фазата на ЛШ каде што силата ќе ја мерат со Јувентус. Предлагаме на овој дуел голови и тоа 3+ со квота 1.65 во William Hill.

Реал Мадрид – Гранада – 1/1

Реал е на прав пат за да стигнат до титулата шампиони во Шпанија бидејќи во овој момент Мадриѓаните се наоѓааат на првото место на табелата со четири бода вишок во однос на второпласираниот тим на Севиља. Гранада од друга страна не е на нивото од минатата година каде што знаеше да ги победи и најдобрите екипи, па сега најдобро би било да се сконцентрираат само на навремениот опстанок. Реал е огромен фаворит и предлагаме 1/1 со квота 1.61 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Еспањол – 3+

Последниот натпревар од 23-то коло на Ла Лига се игра во Баскија каде што Билбао ќе го пречека тимот на Еспањол. Домаќините во добро расположение го дочекуваат овој натпревар со оглед на тоа што во последниот натпревар го елиминираа клубот на Реал Мадрид од купот. Еспањол има доста проблеми во последно време, а тоа најдобро се виде откако забележаа пораз од Бетис во последниот натпревар со резултат од 4-1. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.07 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*