Тикет на денот (сабота, 05.02.2022)

тикет на денот

Денешната понуда е фантастична. Натпревари има многу, а ние се надеваме дека ги избравме вистинските за да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Рома – Џенова – 1/1 @ 1.95 во Mozzart

Рома на пауза замина со добро расположение откако запиша две последователни победи во Серија А. Овој тим има амбиции за да обезбеди пласман во Европа за следната сезона, а како што стојат работите, мора да признаеме дека тие се блиску за да го остварат тоа. Џенова од друга страна е на претпоследното место и најверојатно ќе се борат за опстанок до самиот крај на сезоната. Овде Рома очекуваме да доминира и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 1.95 во Mozzart.

Осасуна – Севиља – 2 @ 2.15 во Bet365

Осасуна се наоѓа на средината на табелата и слободно може да констатираме дека тие се задоволни со досегашниот учинок со оглед на тоа што немаат некои големи амбиции. Играат променливо, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша две победи и три порази. Севиља од друга страна е на втората позиција на табелата и заостанува зад првопласираниот Реал Мадрид кој е тешко да се претекне во оваа ситуација. Овде очекуваме Севиља да ги земе трите бода на овој натпревар и предлагаме 2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*