Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

После кратката пауза, повторно на терен ќе истрчаат Германците, а во ова коло имаме доста интересни натпревари. Ова е нашата, најава, анализа и предлог типови.

Херта – Бохум – ГГ

Херта некако се мачи оваа сезона и тешко дека ќе успее да направи некој поголем успех ако продолжат со ова темпо. Во моментов поблиску се до црвената зоната отколку до позициите кои следната сезона водат во Европа. Бохум е на средината на табелата и во овој натпревар влегува со лошо расположение откако запиша два последователни неуспеси во Бундеслигата. Како и да е, овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.82 во Mozzart.

Келн – Фрајбург – X2

Келн е многу блиску до позициите кои водат во европските купови, а доколку обезбедат пласман таму, тоа за нив би било голем успех. Сепак мора да нагласиме дека тоа нема да биде лесна задача со оглед на тоа што имаат голема конкуренција. Фрајбург од друга страна е едно од пријатните изненадувања во Бундеслигата и доколку не стигнат во Европа тоа би било голема штета. Фрајбург е во подобра форма и очекуваме да не бидат поразени на овој натпревар. Коефициентот за Х2 во Bet365 изнесува 1.63.

Арминија – Менхенгладбах – 3+

Тимот на Арминија Билефилд нема пораз на последните пет натпревари, па благодарение на тие резултати се издвои од екипите кои ќе се борат за опстанок во следната сезона и сега се наоѓа на 14-то место со вкупно 21 бод. Менхенгладбах не игра според очекувањата. Овој тим бевме навикнати да го гледаме во друштвото со најдобрите екипи, но оваа година ситуацијата е малку поразлична. И покрај се овде предлагаме да изиграте 3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Аугсбург – Унион Берлин – 2

Аугсбург важи за еден од фаворитит за елиминација и доколку успеат да извадат „жива глава“ од оваа ситуација, тоа би било голем успех за овој тим. Унион Берлин „гази“ се пред себе и верувале или не, тие се наоѓаат на 4-та позиција, поточно на позицијата која води во Лигата на шампиони за следната сезона. Гостите се со две последователни победи, па веруваме дека на пат е и третата. Типуваме 2 со квота 2.60 во William Hill.

Мајнц – Хофенхајм – 1Х&3+

Сигурни сме дека паузата им беше од корист и на едните и на другите. Периодот на добри резултати беше зад нив, па Мајнц имаше четири порази во последните пет натпревари. Хофенхајм има амбиции, а како што изминува времето, тие се се поголеми и поголеми, а во моментов се на седмото место на табелата. Овде најлогично е да типуваме 1Х&3+ со квота 3.00 во Mozzart.

Штутгарт – Ајнтрахт -2

Швабите се веќе во големи проблеми. Лошата серија на крајот од есенскиот дел ја продолжија и во втората половина и досега имаат освоено само еден бод во новата 2022 година од три изиграни натпревари. Ајнтрахт се спушти на 9-то место, а во еден момент имаа позиција која води во ЛШ, па веруваме дека сега максимално ќе се потрудат да се вратат таму. Наш предлог е 2 со квота 2.55 во Bet365.

Баерн – Лајпциг – ГГ3+

Баерн е убедливо на првата позиција на табелата и нивната прва и основна цел е да завршат тука во оваа сезона. Да бидеме искрени за нив тоа не би требало да биде голем проблем со оглед на тоа што имаат најквалитетен тим во Бундеслигата. Лајпциг конечно се врати во добра форма и врза три последователни победи во домашното првенство, а сега немаат воопшто лесна задача. И покрај тоа што Баерн е фаворит ние решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во 22Bet.

Дортмунд – Леверкузен – ГГ

Овој дуел дефинитивно ќе биде еден од поинтересните во ова коло. Второпласираниот тим на Дортмунд како што изминува времето ,така и ги губи шансите за пласман на лидерската позиција бидејќи во моментов заостанува зад Баерн Минхен. Леверкузен од друга страна е веднаш зад Дортмунд и мора да признаеме дека Фармацевтите досега ги видовме во одлично издание. Ние очекуваме најмалку по еден гол на двете страни, а коефициентот за тоа во William Hill изнесува 1.47.

Волфсбург – Гројтер Фирт – 1

Тимот на Волфсбург има идеална шанса да стави крај на лошата серија без победа која трае веќе подолг период. Таа серија освен што им влијае на карактерот, придонесе и за пад на табелата, па сега овој тим многу брзо може да се најде во позиција да го загрози опстанокот. Гројтер Фирт се „разбуди“ во последниот натпревар и зеде три бода, но тоа не е доволно за да се надеваат дека и следната сезона може да играат во Бундеслига. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*