Тикет на денот (сабота, 15.01.2022)

тикет на денот

Мора да признаеме дека денешниот ден е фантастичен во однос на понудата, па искрено и немавме големи проблеми при избор на натпревари за тикет на денот.

Брага – Маритимо – 1/1 @ 2.00 во Mozzart

Брага во последниот натпревар запиша реми и покрај тоа што беа фаворити на тој натпревар. Овој тим во моментов е на солидна позиција и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе обезбедат пласман во Европа што им е и примарна цел за оваа сезона. Маритимо од друга страна е на средината на табелата и за нив е важен само опстанокот кој не би требало да биде голем проблем. Ние овде веруваме дека Брага ќе сака да ја оправда грешката од минатиот натпревар и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.00 во Mozzart.

Штутгарт – Лајпциг – 2/2 @ 2.60 во Bet365

Штутгарт некако потфрли во последно време и сега е на делба на позицијата која е дел од црвената зона. Тие во овој натпревар влегуваат со лошо расположение откако запишаа три последователни натпревари без победа. Лајпциг од друга страна веруваме дека се уште има време за да ги поправи грешките од почетокот на сезоната, а овој натпревар е идеална шанса за да земат три бода. Веруваме дека ќе нападнат уште од првата минута и предлагаме да изиграте 2/2 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*