Ла Лига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Започнуваат натпревари од 19-то коло на најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал каде што немаме големи дерби натпревари, но далеку од тоа дека нема да биде интересно.

Хетафе – Реал Мадрид – 2

После катастрофалниот старт на шампионатот, фудбалерите на Хетафе прикажуваат се подобри партии, а најдобар показател за тоа е и податокот дека оваа екипа на последните пет дуели не знае за пораз поради што тимот од предградието на Мадрид побегна од опасната зона. Во гости им доаѓа Реал Мадрид кој е многу блиску до новата титула во Ла Лига. Овде предлагаме да изиграте 2 со квота 1.58 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Рајо Валекано – 3+

Ако ја погледнеме табелата, дерби натпреварот се игра на Ванда Метрополитано каде што фудбалерите на Атлетико Мадрид ќе го дочекаат тимот на Рајо Валекано што ќе биде натпревар помеѓу 5-то и 4-то пласираната екипа на табелата. Избраниците на Чоло прикажуваат исклучително лоши партии во последно време и на последните три натпревари доживеаа исто толку и порази. Рајо Валекано се најпријатното изненадување во Ла Лига бидејќи оваа екипа над сите очекувања се наоѓа на 4-то место на табелата кое на крајот на сезоната носи пласман во ЛШ. Овде и едниот и другиот тим ќе оди на победа, па очекуваме ефикасен натпревар. Типуваме 3+ со квота 1.93 во Bet365.

Елче – Гранада – 1

Впечатокот е дека Елче прикажува многу подобри партии отколку што се гледа на табелата бидејќи оваа екипа моментално е на 17-то место на табелата со ист број бодови како и 18-то пласираната екипа. Гранада беше учесник во ¼ финалето минатата година во Лига Европа, а со тоа тие направија вистински подвиг. Моментално оваа екипа е на 12-то место на табелата и на последните пет натпревари не знаат за пораз. Сепак овде ние очекуваме победа за домаќините и предлагаме 1 со квота 2.40 во William Hill.

Алавес – Реал Сосиедад – 3+

Без никаков сомнеж Алавес е еден од главните кандидати за на крајот на сезоната да ја напушти Ла Лига бидејќи помеѓу другото, оваа екипа моментално е на 18-та позиција што е последно место кое значи преселба во понизок ранг. Реал Сосиедад игра многу лошо во последно време, а мора да признаеме дека имаа одличен старт на шампионатот. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 2.35 во 22Bet.

Бетис – Селта – 1

Иако Бетис во минатото коло беа поразени, апсолутно никој не може Андалузијците да ги потцени во фантастичните игри во овогодинашното издание на Ла Лига. Имено, Бетис моментално е на третото место на табелата и тоа е фантастичен податок со оглед на тоа што ова место носи пласман во ЛШ. Тимот од Виго по стариот добар обичај игра променливо во овој шампионат иако оваа екипа во минатото коло славеше на домашен терен против Еспањол. Ние овде очекуваме победа за домаќините и предлагаме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Мајорка – Барселона – 3+

Примарната цел на Мајорка секако дека и овој пат ќе биде опстанокто во друштвото со најдобрите, а тоа не би требало да биде голем проблем за оваа екипа. Во минатото коло доживеаа тежок пораз од екипата на Гранада со резултат од 4-1. Барселона делува непрепознатливо, но до крајот има уште многу и веруваме дека ќе се потрудат да стават крај на лошите игри. Како и да е, ние овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 3+ со квота 1.94 во Bet365.

Виљареал  – Леванте – ГГ

Виљареал немаше добар почеток, но впечатокот е дека како што изминува времето, така овој тим прикажува се подобри и подобри партии, а тоа имавме прилика да го погледнеме во минатото коло каде што го „демолираа“ тимот на Алавес со резултат 5-2. Што се однесува до Леванте, тие се главни фаворити за елиминација и ако успеат да опстанат, тоа би било голем успех за нив. Ние на овој дуел предлагаме ГГ со квота 1.81 во 22Bet.

Осасуна – Атлетик Билбао – 1

Осасуна оваа сезона доста добро влезе во првенството, меѓутоа како што изминуа првенството, впечаокот е дека тимот од Памплона прикажува се послаби и послаби партии. Имено, оваа екипа на последните пет дуели не знае за пораз, а во минатото коло Осасуна беше поразена на гостувањето кај Хетафе. Атлетик Билбао во минатото коло изигра доста добар натпревар против Реал на домашен терен, но на крајот сепак лидерот на табелата беше прејак и заврши со победа на Мадриѓаните. Овде ние очекуваме домаќините да победат и предлагаме 1 со квота 3.05 во William Hill.

Кадиз – Севиља – 2

Последниот натпревар од 19-то коло на Ла Лига се игра во Кадиз каде што истоимената екипа ќе го дочека тимот на Севиља. Домаќините за примарна цел оваа сезона го имаат опстанокот, а како што  стојат сега работите впечатокот е дека Кадиз за тоа ќе мора доста да се помачи. Севиља игра фантастично, ако не ја земеме во предвид елиминацијата од најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони. Овде гостите се фаворити и предлагаме да изиграте 2 со квота 1.83 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*