Тикет на денот (недела, 02.01.2022)

тикет на денот

Денес понудата е за нијанса подобра за разлика од претходните неколку дена. Освен Премиер лига, од појаките лиги ќе играат и Шпанците. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Атлетико Мадрид – Рајо Валекано – ГГ @ 2.45 во Mozzart

Атлетико Мадрид имаше одличен почеток на сезоната, но дефинитивно во последно време играат непрепознатливо. Имено, Јорганџиите запишаа четири последователни порази и тоа ги симна долу на табелата. Рајо Валекано од друга страна е најрпијатното изненадување во Ла Лига и во моментов се наоѓаат во зоната која води во ЛШ следната сезона, а тоа за овој тим би било голем успех. Ние решивме на овој натпревар да типуваме ГГ со квота 2.45 во Mozzart.

Руен – Монако – 2/2 @ 2.20 во Bet365

Вториот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од рамките на францускиот Куп кој е стигнат до 1/16 финалето. Во овој дуел се сретнуваат Руен и Монако, поточно екипи кои играат во различен ранг од францускиот фудбал. Руен е дел од втората лига и искрено таму немаат некои фасцинантни резултати. Монако од друга страна е во добра форма и веруваме дека на овој натпревар нема да се соочат со поголеми проблеми. Ние овде типуваме 2/2 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*