Бундеслига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Бундеслигашите имаа пауза од седум дена што баш ретко се случува. Помеѓу двете првенствени кола немаше европски натпреварувања, не се играше вонредно коло, а ниту куп натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Унион Берлин – Лајпциг – ГГ

Покрај дуелот Дортмунд и Баерн, натпреварот во Берлин сигурно ќе предизвика најголемо внимание. Минатото коло беше лошо за двата тима. Унион беше поразен во франкфурт, додека Лајпциг потклекна на домашен терен против Леверкузен. Како и да е, овде очекуваме еден отворен и ефикасен натпревар, па како најлогичен предлог ни се наметнува ГГ. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.83.

Билефелд – Келн – 0-2

Арминија изигра одлично на Алијанц арена, но за жал не издржаа до крајот, па ги сруши Сане на 20-тина минути пред крајот. Тоа што од шампионот изгубија само 1-0, нив не им значи многу кога повторно останаа без бодови. Јарците изгубија само во Дортмунд во последните пет кола и тоа е учинок за пофалба за тим од овој калибар. Ние предлагаме на овој дуел 0-2 гола со квота 1.99 во Bet365.

Аугсбург – Бохум – 1

Аугсбург го сруши Баерн на домашниот стадион и тоа е сигурно дека ќе има големо влијание врз самодовербата, но и врз опстанокот на овој тим во елитата. После победата над шампионот следуваше гостување во Берлин каде што зедоа важен бод. Бохум исто така се поправи во однос на почетокот на сезона и победи четири пати во последните шест кола. Овде предност даваме на домаќините и предлагаме 1 со квота 2.45 во 22Bet.

Леверкузен – Гројтер Фирт – 1/1&3+

Фармацевтите славеа против Лајпциг, екипата која најмалку им одговараше во претходните сезони. Повторно се фатија со лидерите и со оглед на тоа што Баерн и Дортмунд се сретнуваат меѓусебе, делува дека можат да им се приближат уште повеќе. Гројтер се уште не знае за победа во елитата, па тоа јасно укажува дека следната сезона овој тим ќе го гледаме во Цвајт. Ние очекуваме доминација на Леверкузен и предлагаме 1/1&3+ со квота 1.99 во William Hill.

Хофенхајм – Ајнтрахт – ГГ3+

Фудбалерите на Ајнтрахт баш храбро чекорат кон горниот дел на табелата. Без пораз се на последните шест натпревари сметајќи ја и Лига Европа, а во Бундеслигата врзаа три победи. Хофенахјм игра многу подобро на домашен терен, а гостите се поуспешни настрана. Обично дуелите на ваквите екипи секогаш се одликуваат со голови, па ние решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.86 во Mozzart.

Мајнц – Волфсбург – Х

Домаќините малку попуштија во однос на почетокот на сезоната, но се уште се на средината на табелата. Мајнц е без победа во трите претходни кола, ремизираа со Менхенгладбах и Келн на домашен терен, а беа поразени од Штутгарт во последното коло. Волците делуваше дека излегоа од кризата, но после ремито во Билефелд тој податок не важи. Овде очекуваме натпревар без победник, а коефициентот за Х во Bet365 изнесува 3.25.

Дортмунд – Баерн – 2-3

Во последнава деценија, а и повеќе, дуелот помеѓу Баерн и Дортмунд е најголемо дерби во германскиот фудбал. Така и оваа сезона, ривалите овој натпревар го дочекуваат како прво и второпласиран тим. Баерн има бод повеќе од Борусија, па со евентуална победа, Борусија би го презела првото место на табелата. Ние очекуваме овде отворен натпревар и предлагаме да изиграте 2-3 гола со квота 2.65 во William Hill.

Штутгарт – Херта – 1

Серијата од пет натпревари без победа и три врзани порази во лигата, Штутгарт ја прекинаа во минатиот викенд кога на домашен терен го победија тимот на Мајнц, па на тој начин се тргнаа од зоната за елиминација. Херта од друга страна не се во најповолна ситуација и имаат само бод повеќе од Штутгарт. Херта во последните четири кола два пати ремизираше и два пати изгуби. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.30 во 22Bet.

Менхенгладбах – Фрајбург – 1

Требаше само еден пораз и кулата на Фрајбург да се сруши како кула од карти. Првиот неуспех го доживеаа во 11-то коло на гостувањето во Минхен, а сега имаат веќе три бидејќи врзаа три последователни неуспеси. Менхенгладбах после седум бода од три кола неочекувано беа поразени во Келн и сега се на 11-то место со 18 бода. Борусија го доби Фрајбург во претходните две сезони, а очекуваме и сега победа над овој ривал. Коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 1.87.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*