Ла Лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Ла Лига стигна до 15-то коло. Во моментов на првото место се наоѓа Реал Мадрид, а второто место го има Реал Сосиедад. Oва е нашата најава, анализа и предлог типови.

Атлетик Билбао – Гранада – 1

Премиерниот натпревар од 15-то коло на Ла Лига се игра во Баскија каде што Билбао на домашен терен ќе го дочека тимот на Гранада. Билбао игра променливо во досегашниот тек од првенството и моментално оваа екипа е на 8-то место на табелата, а на последните четири дуели тимот од Баскија не знае за победа. Гранада после успешните сезони оваа година има доста проблеми. Сметаме дека победата за домаќините е извесна и предлагаме 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Алавес – Селта – 3+

Алавес катастрофално го започна овој шампионат, но како што изминува времето така и оваа екипа прикажува се подобри партии што најдобро можеше да се види во претходните пет дуели кој Алавес не ги изгуби, па моментално е на 14-то место на табелата. Селта има сам обод помалку во однос на Алавес и моментално го зазема 15-то место на табелата, па сега може да констатираме дека многу повеќе очекувавме од овој тим. Наш предлог е 3+ со квота 2.35 во Bet365.

Валенсија – Рајо Валекано – ГГ

Валенсија од почетокот на сезоната игра по системот топло ладно, а моментално популарните Лилјаци се наоѓаат на средината на табелата поточно на 10-то место. Во последните три дуели имаа тежок распоред, но успеаа да го совладаат тимот на Виљареал и потоа да ремизираат со Атлетико Мадрид. Валекано игра одлично засега и во моментов го имаат шестото место на табелата што им е главна цел за оваа сезона. Типуваме ГГ со квота 2.10 во 22Bet.

Мајорка – Хетафе – 3+

После фантастичниот старт на шампионатот, фудбалерите на Мајорка имаат многу проблеми и веќе доста долго не знаат за победа во најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал. Моментално оваа екипа се наоѓа на 13-то место на табелата со 15 освоени бода, а во минатото коло Мајорка доживеа нов пораз и тоа на гостувањето кај Рајо Валекано. Хетафе после две фантастични сезони, оваа година ќе се бори за опстанок, а во минатото коло изигра одличен дуел и славеше против Кадиз со 4-0. Наш предлог е 3+ со квота 2.80 во William Hill.

Виљареал – Барселона – 2

Еден од најинтересните дуели на ова коло се игра на Ел Мадригал каде што Виљареал ќе го дочека тимот на Барселона. Жолтата подморница изгуби во Лш од Манчестер Јунајтед, па за пласман понатаму ќе се бори со екипата на Аталанта. Барса исто така не успеа да победи во ЛШ, но успеа да земе бод од дуелот со Бенфика. Овде очекуваме победа за гостите и типуваме 2 со квота 2.60 во Mozzart.

Бетис – Леванте – 1

Бетис игра фантастично оваа сезона, а моментално табелата ни покажува дека оваа екипа е на 5-то место кое на крајот на шампионатот си носи пласман во Лига Европа што секако е и примарна цел за Андалузијците да обезбедат пласман во нокаут фазата што е и примарна цел во овој дел од сезоната. Иначе во минатото коло од Ла Лига, Андалузијците изиграа фантастичен натпревар на гостувањето кај Елче и славеа со 0-3. Леванте е и најголемото разочарување на ова издание од Ла Лига и во моментов се наоѓа на последното место на табелата со само седум освоени бод. Кога се ќе се собере и одземе oвој натпревар не би требало да е проблем за Бетис. Предлагаме 1 со квота 1.69 во Bet365.

Еспањол – Сосиедад – 3+

Еспањол во минатата сезона се врати во најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал и секако дека екипата од Катлонија ќе направи се за да остане во елитата. Сосиедад во минатото коло изигра без голови на Аноета против Валенсија, но сега очекуваме нешто спротивно и поотворен пристап. Ние предлагаме да изиграте 3+ со квота 2.08 во 22Bet.

Кадиз – Атлетико Мадрид – 2

Кадиз е еден од поголемите фаворити за елиминација од Ла Лига, а моментално оваа екипа се наоѓа на 16-то место на табелата со 12 освоени бода што е за бод повеќе во однос на екипата која моментално се наоѓа на место кое на крајот на првенството значи преселба во понизок ранг. Во минатото коло Кадиз дожвиеа тежок пораз на гостувањето кај Хетафе кој има доста проблеми оваа сезона. Атлетико во минатото коло со доста маки стигна до триумф на домашен терен против Осасуна со минимален резултат од 1-0. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.55 во William Hill.

Реал Мадрид – Севиља – 1

Дербит натпреварот на 15-то коло се игра на Сантиаго Бернабеу каде што фудбалерите на Реал ќе го дочекаат тимот на Севиља. Мадриѓаните во овој натпревар влегуваат со добро расположение отако запишаа победи во Ла Лига и во ЛШ во последните две кола. Севиља од друга страна за жал ремизираа против Алавес и мора да признаеме дека тоа беше изненадувачки податок. Ние овде предлагаме 1 со квота 1.71 во Mozzart.

Осасуна – Елче – 3+

Последниот натпревар од ова коло се игра во Памплона каде што Осасуна на домашен терен ќе го дочека тимот на Елче. Осасуна моментално е на 9-то место на табелата, но мора да признаеме дека оваа екипа има огромни проблеми во последно време што најдобро се потврдува фактот дека овој тим на трите последни дуели дожвиеа исто толку и порази. Елче има една и единствена цел, а тоа е да обезбеди опстанок во друштво со најдобрите. Ние предлагаме 3+ со квота 2.40 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*