Бундеслига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

На кого 13-то коло во Бундеслига ќе биде среќно, а на кого баксузно ќе покаже престојниот викенд. Тоа што е сигурно е дека имаме многу возбудливи натпревари, а веруваме дека и головите нема да заостанат. Ова е најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Штутгарт – Мајнц – 3+

Сиви облоаци се надвиснаа на Штутгарт. Швабите се без победа во последните пет кола, а на последните три натпревари претрпеа порази. Алармот на големо известува бидејќи стигнаа во опасната зона. Минатата сезона два пати го победија Мајнц, но сега тоа ќе биде потешка задача. Штутгарт веруваме дека ќе влезе „Аll In“, па предлагаме да изиграте 3+ со квота 1.79 во Mozzart.

Келн – Менхенгладбах – Х2&2+

Дербито на Рајна е нешто посебно. Не се од ист град, но ривалството на овие два клуба е полно со страсти. Така и овој пат очекуваме да биде бидејќи старите ривали се наоѓаат на средината на табелата, а разликата меѓу нив е само три бода. Келн е во пад на формата и на последните пет натпревари освои само три бода. Менхенгладбах после лошиот старт на сезона полека се движи кон врвот на табелата. Овде очекуваме Х2&2+ со квота 1.67 во Bet365.

Бохум – Фрајбург – 2-3 гола

Требаше да измине време за Бохум да се прилагоди на Бундеслигата. Имаа трпени и верба во тоа што го прават. Во првите седум кола осовија само четири бода, а во последните пет дури девет. Бохум побегна од дното на табелата, но важно е што стекна самодоверба. Фрајбург е поразен на последните два натпревари од Ајнтрахт и Баерн и гостите се наоѓаат на одличното трето место. Наш предлог за овој дуел е 2-3 гола со квота 2.00 во 22Bet.

Гројтер Фирт – Хофенхајм – 2/2&3+

Нема збор со кој може да го опишеме очајниот тим на Гројтер Фирт. Нема дилема дека залутаа во елитата и дека во Бундеслигата немало полоша екипа. После 12 изиграни кола успеаа да ремизираат со Билефилд, а останатите 11 натпревари им се пораз. Хофенхајм е на 10-то место и игра доста променливо, но на овој натпревар дефинитивно веруваме дека ќе изиграат фантастично. Наш предлог е 2/2&3+ со квота 2.95 во William Hill

Херта – Аугсбург – 0-2

Ова е еден од оние натпревари во кој победата не вреди три, туку шест бода. Екипите се веднаш над зоната за елиминација и судејќи по моменталната ситуација борбата за опстанок ќе се води до последно коло. Тимот од Берлин после Гројтер има најлоша одбрана во лигата. Ги мачи неефикасност, па затоа предлагаме овде мал број голови. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.70 во Mozzart.

Волфсбург – Дортмунд – 4+

Еден од дерби натпреварите на 13-то коло на Бундеслигата е токму овој дуел. Волфсбург игра одлично во последно време, поточно откако го променија тренерот. Волците ремизираа во Билефилд, а победија против Леверкузен и Аугсбург. Дортмунд од друга страна игра фантастично и покрај тоа што го немаат Халанд во своите редови кој е отсутен поради повреда. Ние овде предлагаме 4+ со квота 3.00 во Bet365.

Баерн – Арминија – 1&4+

Неприкосновениот Баерн во минатото коло се „слизна“ во соседството. Беа поразени од Аугсбург со 2-1, а тоа им беше втор пораз во сезоната. Далеку од тоа дека гигантот од Минхен е вознемирен и дека е попречен во патот за титула. Билефилд е во зоанта за елиминација од самиот почеток и да бидеме искрени на овој натпревар немаат некои големи очекувања. Како и да е наш предлог за овој натпревар е 1&4+ со квота 1.67 во 22Bet.

Ајнтрахт – Унион Берлин – 1

Ајнтрахт побегна од опасната зона и е се поблиску до средината на табелата. Четата од Франкфурт после ремито на домашен терен против Лајпциг очекувано славеше на гостувањето против Гројтер Фирт. Ова е сигурно натпревар кој ќе го одреди правецот за Ајнтрахт Франкфурт. Тимот од Берлин игра цврсто и дисциплинирано, но ние очекуваме домаќините да победат. Типувам 1 со квота 2.35 во William Hill.

Лајпциг – Леверкузен – ГГ3+

Последниот натпревар од 13-то коло на Бундеслигата привлекува многу внимание. Претедентите за висок пласман не се во најдобра форма, а сакаат цел плен за подобрување на расположението. Само што помисливме дека Лајпциг ги „запали моторите“ тие претрпеа пораз во Хофенхајм. Леверкузен фантастично започна во новата сезона, но во последно време бележат пад на формата. Наш предлго е ГГ3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*