Тикет на денот (сабота, 27.11.2021)

тикет на денот

Денес со оглед на тоа што имаме фантастична понуда за обложување немавме проблем при избор за натпревари кој ќе ги ставиме во денешниот тикет.

Емполи – Фиорентина – 2 @ 2.20 во Mozzart

Емполи се наоѓа на средината на табелата и слободно може да констатираме за нив дека играат доста променливо во рамките на ова издание на Серија А. Тие досега имаат запишано пет победи, едно реми и седум порази, но добро е тоа што се далеку од црвената зона. Фиорентина во последниот натпревар во еден спекатакуларен натпревар запиша победа против Милан со резултат од 4-3 и тоа го сфаќаме како показател за почеток на добра серија. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Гројтер Фирт – Хофенхајм – 2/2 @ 2.50 во Bet365

На само една третина изиграна од првенството во Германија делува дека е јасна судбината на Гројтер Фирт. Тие досега имаат освоено сам оеден бод и се уште немаат победа, па најверојатно следната сезона ќе ги гледаме во Цвајт. Хофенхајм од друга страна сега е пред идеална шанса за нови три бода, а тоа ќе ги приближи до позициите кои следната сезона водат во Европа. Ние овде очекуваме Хофенхајм да доминира и предлагаме 2/2 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*