Ла Лига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд започнува редовното 12-то коло во шпанската Ла Лига. Да бидеме искрени, немаме некое големо дерби, но далеку од тоа дека нема да биде интересно. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Елче – Реал Мадрид 2

Елче се наоѓа на 15-то место на табелата и негова цел оваа сезона е да избори опастанок. Меѓутоа, тимот не е во добра форма и сега на гости им доаѓа главниот фаворит за титулата. Реал Мадрид после ремито со Осасуна нема право на уште еден кикс и поради тоа нашиот предлог е 2 во Mozzart со квота 1.44.

Севиља – Осасуна 1

Севиља минатото коло одигра реми и падна на третото место на табелата, па сигурно се наоѓа пред императив победа. Севиља важи за домашен тим и многу подобро игра на домашен терен, па затоа е фаворит во овој меч. Меѓутоа, Осасуна игра добро, се наоѓа во одлична форма и тоа го покажа пред три дена на мечот со Реал Мадрид. Нашиот предлог е тип 1 во Bet365 со коефициент 1.53.

Валенсија – Виљареал ГГ

Дуел на два тима кои разочаруваат оваа сезона и не се во добра форма. Валенсија нема победа на последните седум меча и очајно и требаат бодови, а Виљареал исто така игра слабо во Примера, иако во ЛШ покажува подобри партии. Дуел на два тима кои играат отворен фудбал и по традиција со многу голови, па нашиот предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.70.

Барселона – Алавес 1

Барселона игра под сите очекувања оваа сезона и после двата порази во последните две кола раководството му врачи отказ на тренерот Куман. Иако моментално Каталонците ги води привремен тренер се очекува реакција од фудбалерите кои повеќе немаат право на кикс, а на гости им доаѓа противник по мерка, кој иако е во добра форма, сепак тешко дека ќе дојде до бодови. Нашиот предлог е 1 во William Hill со квота 1.28.

Кадиз – Мајорка 0-2

Дуел на два тима кои се во лоша форма. Кадиз се наоѓа во зоната за испаѓање и сигурно ќе сака да освои бодови на домашен терен. Меѓутоа, треба да биде претпазлив бидејќи уште еден пораз додатно ќе ја продлабочи кризата. Мајорка се наоѓа на 12-то место, но во последно време игра лошо, па очекуваме дуел со малку голови. Нашиот предлог е 0-2 гола, а коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.50.

Атлетико Мадрид – Бетис 1

Атлетико после двете ремија во последните две кола нема право на кикс бидејќи заостанува од врвот.„Јорганџиите“ се наоѓаат пред императив победа и Симеоне сигурно нема да калкулира со тимот иако за неколку дена игра на „Енфилд“. Бетис воопшто не е наивен противник и се наоѓа во серија од три победи, па со голема самодоверба доаѓа во Мадрид. Нашиот предлог е тип 1 во 22Bet со коефициент 1.60.

Гетафе – Еспањол 0-2

Гетафе е на последното место во лигата и е тим со најлоша форма во моментов. Голем проблем за овој тим е слабиот напад, кој постигна само 4 гола во првите 11 кола. Еспањол нема пораз на последните четири кола и како фаворит доаѓа на ова гостување, но двата тима ќе играат претпазливо. Нашиот предлог е 0-2 гола во Bet365 со квота 1.46.

Реал Сосиедад – Атлетик Билбао ГГ

Баскиско дерби кое секогаш привлекува големо внимание. Сосиедад е лидер на табелата и во извонредна форма, па поради тоа е фаворит на овој дуел. Меѓутоа во минатото се покажа дека на ова дерби никогаш нема фаворити бидејќи Билбао е во добра форма. Очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ во William Hill со коефициент 1.95.

Рајо Валекано – Селта 1

Рајо Валекано е најпријатното изненадување во Примера оваа сезона и моментално се наоѓа во горниот дел од табелата. После победата над Барселона тимот на Димитриевски е со голема самодоверба, па сигурно ќе оди на трите бода и во овој меч. Селта се наоѓа на 14-то место и игра променливо, па нашиот предлог е тип 1 во Mozzart со квота 2.46.

Леванте – Гранада 1

Тим од дното на табелата помеѓу два тима кои се борат за опстанок. Леванте остана непоразен против Атлетико и сигурно ќе сака да ги освои трите бода на овој меч, особено поради фактот што игра на домашен терен. Гранада на гости игра многу лоша оваа сезона, па тешко дека ќе стигне до бодови. Нашиот предлог е 1 со коефициент 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*