Тикет на денот е-Спорт (30.10.2021)

Денеска почнува Legends делот од PGL Major Stockholm во CS:GO, а во нашиот тикет од е-Спортот повторно може да пронајдете два меча.

FURIA – Astralis – 1 @ 2.37 во Bet365

Furia е во катастрофална форма со само еден триумф на последните шест меча, па конечно бара прекин на црната серија, а нешто слично игра и Astralis со тоа што тие не знаат за победа на претходните шест натпревари, па ќе биде интересен меч за гледање меѓу две екипи кои бараат славје по ужасниотпериод. Наш предлог е 1 со квота 2.37 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Mouz – 1 @ 1.50 во 22Bet

Ова е дерби на денот меѓу две добри екипи кои се познаваат од претходно затоа што одиграа 27 меѓусебни натпревари, при што 17 доби NiP, додека 10 му припаднаа на Mouz. Во моментов во подобра форма е NiP кој има седум победи на претходните 10 натпревари, додека Mouze има 50 отсто успех и пет триумфи. Сепак, во прилог на Ninjas in Pyjamas им оди и тоа што ги добија претходните два меѓусебни дуели, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент  1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*