Панче Ќумбев го анализира и прогнозира финалето на ЕУРО 2020

Ќумбев

Како што е редот и како што стана пракса во текот на целото Европско Првенство, експертскиот прогнозерски тим на Кладење.мк го анализира и прогнозира денешното финале на ЕУРО меѓу Италија и Англија. Во продолжение д аго погледнеме типот за вечерашното финале на Панче Ќумбев.

Дојдовме до големото финале. Европска класика помеѓу двете селекции кои веројатно покажаа највеќе на овој собир. Италијанците убедливи, разиграни, полетни, моќни и играат на гол повеќе. Манчини направи непобедлива репрезентација од нив. Без големи ѕвезди, но со тим кој гине на теренот. Ги преслушаа сите во групата, малку неубедливи беа со Австрија, но ја преслушаа Белгија. Тежок натпревар со Шпанија, но во полуфинале и никој не очекуваше лесен меч.

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Од друга страна е фаворизираната Англија. Многу бледо одиграа во групата. Ја добија Германија, ја растурија Украина и имаа тежок натпревар во полуфиналето со Данска. Беа подобри од Данците но оној спорен пенал фрла дамка на сето она што го одработија на ова ЕУРО. Да бидам искрен – доколку не ги одиграа сите натпревари на Вембли (освен оној со Украина) не верувам дека ќе беа денес во финалето. Имаат свои адути, играат пред своја публика но не верувам дека и денес ќе ја имаат помошта од судијата и вар собата.

Моите симпатии одат кон Италија пред се заради нивната игра на ова ЕУРО и заради емоциите кон својата земја и солзите кога се пее нивната химна. Но ќе бидам претпазлив во типувањето, сепак ова е еден натпревар, а еден картон или пенал може да го смени цел тек на финалето.

ТИП: Италија – Англија – 1X и 2+ @ 2.30 во Bet365

Италија – Англија – Домаќинот да го освои ЕУРО @ 2.00 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*