Ќумбев и Васоски со анализа и прогнози за последните дуели од групната фаза на ЕУРО 2020

Прогнозерски тим

Последен ден од групната фаза на ЕУРО 2020 и последна анализа и предлози во оваа фаза од експертскиот тим на Кладење.мк. Натпреварите од групата Е ги анализира и прогнозира Панче Ќумбев, а за дуелите од групата Ф задолжен е Александар Васоски.

Ќумбев

Група Е: Словачка – Шпанија ( време: 18:00 ч. )

Шпанците се тотално разочарување. Чудниот избор на играчи на Енрике за ова Европско првенство му се удира од глава. Слабо, досадно и непрепознатливо играат шпанците до сега. Но овде мораат да победат доколку сакаат да се пласираат во следната рунда. Словаците се тврд противник и тоа го докажа но верувам дека дојде денот Шпанија конечно да победи.

ТИП: 2 и 3+ @ 1.90 во Bet365

Група Е: Шведска – Полска ( време: 18:00 ч. )

Да се биде или не за Полјаците. Против Шпанија покажаа дека можат и дека се достојни да ги поминат групите. Верувам во Левандовски и дружината и мислам дека Полјаците овде добиваат.

ТИП: 2 @ 2.55 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Васоски

Група Ф: Германија – Унгарија ( време: 21:00 ч. )

Па нема што многу да се размислува. Последно коло од најтешката група во кое Германија не би требало да има проблем. Очекувам сигурна победа на Германија, особено откако славеа убедливо над Португалија во минатото коло. Очекувам Германија да победи, а очекувам и голови.

ТИП: 1 и 3+ @ 1.65 во Bet365

Група Ф: Португалија – Франција ( време: 21:00 ч. )

Дерби на денот, дерби на колото, можеби и на целата групна фаза. Тежок натпревар за прогнозирање бидејќи сите опции се можни. Двете екипи имат огромен квалитет, а од овој натпревар зависат многу нешта и за едните и за другите. Важен меч кој мислам дека сепак ќе заврши без победник.

ТИП: Х @ 3.00 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*