Васоски гo прогнозира денешниoт дуел од групата Б на ЕУРО 2020

Васоски

Како што и ви најавивме на почетокот, Васоски ќе биде дел од стручниот тим на Кладење.мк кои ќе нуди типови за ЕУРО 2020. Еве што мисли тој за денешниот натпревар од групата Б.

Група Ф: Финска – Русија ( време: 15:00 ч.)

Сметам дека селекцијата на Русија е многу поквалитетна во овој дуел со оглед на тоа што знаеме на каков начин и во какви околности победи Финска во првиот дуел против Данска. Очекувам овде Русија да победи, но со мал број голови благодарение на многу дефанзивниот пристап на Финска.

ТИП: Финска – Русија – 2&0-2 гола @ 3.55 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*