Васоски и Ќумбев во експертскиот прогнозерски тим на Кладење.мк

Прогнозерски тим

Како се ближи стартот на ЕУРО 2020, атмосферата се повеќе се загреава и сите со нетрпение го очекуваме отварањето. Веќе подолго време тимот на kladenje.mk ви ги претставува репрезентациите учеснички на мундијалот, групите и слично, а сега ви го претставуваме и експертскиот прогнозерски тим во кој се најдоа и два поранешни фудбалери и репрезентативци на Македонија.

Александар Васоски и Панче Ќумбев ќе бидат во експертскиот прогнозерски тим на kladenje.mk. Поранешните фудбалери и македонски репрезентативци ќе ги анализираат и прогнозираат сите натпревари од групната фаза на ЕУРО 2020.

Популарниот “Тетовче” ќе биде задолжен за анализа на натпреварите од групите Б, Д и Ф. Ќумбев пак од друга страна ќе ги анализира и прогнозира натпреварите од групите А, Ц и Е.

За двајцата поранешни фудбалери и репрезентативци на Македонија, не треба да се трошат премногу зборови.

Васоски

Актуелниот тренер на Академија Пандев, Васоски своето име како играч најмногу го изгради во Германија каде што од 2005 до 2011 го носеше дресот на Ајнтрахт Франкфурт. И како тренер Васоски има солидна кариера, а со Вардар инатата сезона ја освои титулата и покрај сите проблеми во клубот. Денес како што споменавме го води тимот на македонскиот капитен – Академија Пандев.

Васоски исто така ќе го даде својот стручен коментар за натпреварите на репрезентацијата на Македонија на првиот историски настап на едно големо натпреварување.

Ќумбев

Панче Ќумбев пак моментално е Претседател на синдикатот на фудбалери на Македонија. Во играчата кариера играше за Борец, Победа и Работнички во Македонија, а голема трага остави и во Полска каде играше во најдобриот тим во земјата, Легија Варшава. Поранешниот македонки репрезентативец веќе беше во експертскиот тим на kladenje.mk на Светското Првенство во Русија заедно со Гачевски и Брдаровски и покажа големи прогнозерски способности.

Да видиме кој ќе биде поуспешен на крајот 😊

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Втор од А – Втор од Б
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Прв од А – Втор од Ц
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Прв од Ц – Трет од Д/Е/Ф
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Прв од Б – Трет од А/Д/Е/Ф
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Втор од Д – Втор од Е
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Прв од Ф – Трет од А/Б/Ц
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Прв од Д – Втор од Ф
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Прв од Е – Трет од А/Б/Ц/Д
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Победник од 6 – Победник од 5
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 2
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Победник од 3 – Победник од 1
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Победник од 8 – Победник од 7
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Победник од 2 – Победник на 1
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Победник од 4 – Победник од 3
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеПобедник од 1 – Победник од 2

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*