Бундеслига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

После европските дуели ни се враќа Бундеслигата. На програмата е 22-то коло, а шампионаот и актуелниот лидер Баерн заминува на тешко гостување во Франкфурт. Ова е нашата најава, аналзиа и предлог типови за новото коло.

Арминија – Волфсбург – 0-2

Новите од Билефилд играат поразлично за разлика од почетокот на сезоната. Тогаш на нивните натпревари паѓаа малку голови, додека сега ги има многу, но тоа не им помогна многу бидејќи на последните три кола натпревари освоија само еден бод. Волфсбург не го победија Менехгнладбах на домашен терен и уште еднаш изиграа без голови. Овде очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 2.05 во 1xBet.

Менхенгладбах – Мајнц – 1

Mенхенгладбах ќе игра против Мајнц, но ќе размислува за Манчестер Сити против кого играат веќе за неколку дена. Борусија не е миленик на среќата  и сметаме дека го добија најтешкиот противник во нокаут фазата од ЛШ. Секако дека овој тим нема да се предаде, но шансите им се минимални. Гостите се тим кој никако не успева да ја напушти зоната за елиминација и покрај тоа што имаат многу подобра форма за разлика од почетокот на сезоната. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.68 во Bet365.

Ајнтхрат – Баерн – ГГ4+

Toa што Баерн не успеа да ја победи Арминија не мора да значи ништо. Баварците беа уморени после турнирот во Катар, каде што донесоа титула. Ајнтрахт игра исклучително ефикасно и убаво за очи. Ова ќе биде дуел на двајцата најдобри стрелци во лигата, неверојатниот Левандовски и Силва од друга страна.  Очекуваме многу голови, па предлагаме ГГ4+ со квота 1.86 во 22Bet.

Келн – Штутгарт – 2-3

Бодовите од овој натпревар најмногу им се потребни на домаќините кои се уште имаат грижа околу опстанокот. Имаат и гостите, но сепак се во предност од 5 бода повеќе од ривалот. Штутгарт одлично се снајде во повратничката сезона во Бундеслигата, а посебно успешен е на гостински терен од каде што донесе 17 бода. Келн беше поразен во Франкфурт и ја прекина серијата од две последователни победи. Тешко е да се типува конечен исход, па затоа пробуваме со 2-3 гола во Betwinner со квота 2.05.

Фрајбург – Унион Берлин – 1

Изгледа дека заморот ја стигна и екипата на Унион, но тоа не е нешто што не го очекувавме. Тие веќе завршија голема работа и буквално обезбедија опстанок, а за нешто повеќе е потребно уште нешто освен желба. Младиот берлински клуб нема толку богат ростер и сето тоа им се одрази. Фрајбург има само бод повеќе и едно место е над нив, но и нив не им е приритет Европа особено ов овој момент. Фрајбург е поблиску до победа на овој дуел и предлагаме 1 со квота 2.53 во 1xBet.

Шалке – Дортмунд – 2&T22+

Во поинакви услови, ова беше дерби натпревар и имаше големо значење, но сега делува дека нема да има некоја посебна неизвесност. Шалке веќе ги сведе на минимум сите шанси за опстанок, па следната сезона ќе мора да се докажува во Цвајт. Дортмунд имаше тежок натпревар во Севиља во рамките на 1/8 финалето од ЛШ. Халанд си го направи своето, па Милионерите славеа со 3-2. Овде очекуваме исто така победа за гостите и предлагаме 2&T22+ со квота 1.54 во Bet365.

Аугсбург – Леверкузен – 2

Новава година не е добра за Леверкузен. Беа фантастични во втората половина од минатат 2020 година, но кога Баерн ги победи им тргна се наопаку. Во оваа година Баер победи само два пати во претходните 8 кола и од лидерската позиција стигнаа дури на петтото место. Аугсбург е во серија од три последователни порази, па искрено тешко дека ќе успеаат на овој натпревар да ја прекинат таа серија. Ние овде очекуваме домаќините да доминираат и предлагаме 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Херта – Лајпциг – 2

Еден од најважните натпревари на ова коло ќе се игра на Олимпискиот стадион во Берлин. Херта се бори за опстанок, а тоа малку кој го очекуваше на стартот на сезоната. Берлинците имаа премногу киксови во досегашниот дел на шампионатот и моментално се на 15-то место со ист број бодови како и Арминија. Лајпциг беше поразен во Будимпешта каде што мораше да ги нагости Англичаните и веќе полека се простува од ЛШ, па ќе има простор да се посвети на Бундеслигата. Ние типуваме 2 со квота 1.73 во Betwinner.

Хофенхајм – Вердер – 1

Хофенхајм во претходните три кола не мина баш најдобро. Во тие три натпревари со интересни противници освоија само еден бод и од новиот пласман во Европа најверојатно нема да биде ништо. Вердер нема изгубено на претходните четири натпревари и полека се оддалечува од ланското сценарио каде што преку бараж успеаа да бидат дел повторно од Бундеслигата. Сепак, домаќините се поквалитетни и предлагаме 1 со квота 2.00 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*