Ла Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

На „менито“ го имаме 24-то коло од шпанската Ла Лига која станува се поинтересна и поинтересна. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Бетис – Хетафе – 1

Првиот натпревар од ова коло се игра во Андалузија каде што Бетис ќе го дочека Хетафе. Иако фудбалерите на Бетис играат променливо во последно време, впечатокот е дека и понатаму се главни фаворити за ЛЕ. Хетафе игра катстрофално во последно време и ако продолжат вака ќе им треба многу за опстанок. Предлагаме 1 со квота 2.20 во 1xBet.

Eлче – Еибар – ГГ

Елче фантастично го започна овој шампионат, но како што изминува времето, така и овој тим игра се послабо и послабо, па за жал се наоѓаат на претпоследното место на табелата. Во минатото коло оваа екипа очекувано беше поразена на гостувањето кај Селта, а тој натпревар заврши со резултат 3-1. Во гости им доаѓа Еибар кој исто така има големи проблеми бидејќи се на 17-то место на табелата. Најлогично за овој дуел е ГГ со квота 2.10 во Bet365.

Атлетико Мадрид – Леванте – 1

Атлетико сосема сигурно се наоѓа во криза, бидејќи на последните три натпревари два пати ремизираа и на тој начин дозволија да им се приближат Барса и Реал. Сепак, разликата е уште висока и не веруваме дека Јорганџиите ќе ја прокоцкаат оваа ситуација. Леванте е на средината на табелата и впечатокот е дека им преостанува еден мирен шампионат до крајот. Атлетико нема повеќе право на кикс и предлагаме 1 со квота 1.58 во 22Bet.

Валенсија – Селта – 3+

Eден од најинтересните натпревари на ова коло се игра на Местаља каде што Валенсија ја пречекува Селта. Валенсија има огромни проблеми оваа сезона, а тоа најдобро се виде после поразот од Реал со 2-0. Селта е во налет на формата и на последните четири натпревари не знаат за пораз. Како и да е, очекуваме ефикасен натпревар и предалгаме 3+ со квота 2.20 во Betwinner.

Ваљадолид – Реал Мадрид – 2

Ваљадолид е еден од поглавните кандидат и за елиминација оваа сезона бидејќи се наоѓаат на 18-то место. Во минатото коло ремизираа кај Еибар, но тоа не беше доволно за да се оддалечат од црвената зона. Реал во минатоток оло оствари важна победа на домашен терен против Валенсија и сега се шест бода зад Атлетико. Препорачуваме да изиграте 2 со квота 1.48 во 1xBet.

Барселона – Кадиз – 4+

Само што помисливме дека Барса влезе во топ серија, доживеаа тежок пораз од ПСЖ во рамките на 1/8 финалето од ЛШ, па најверојатно тука и ќе завршат со елитното натпреварување. Кадиз сигурно нема да се затвори на овој дуел, бидејќи тоа не нивни стил на игра. Со оглед на таа ситуација очекуваме голови и предлагаме 4+ со квота 1.99 во Bet365.

Сосиедад – Алавес – 1

Реал Сосиедад врза неколку фантастични партии во Ла Лига, а со тоа го зацврстија петтото место на табелата што е и примарна цел кога е во прашање оваа сезона бидејќи тоа место носи пласман во Европа. Алавес во минатото коло доживеаа катастрофа кај Барселона со резултат од 5-1, додека пред тоа остварија важна победа на домашен терен против Ваљадолид. Овде очекуваме 1 со квота 1.64 во 22Bet.

Хуеска – Гранада – ГГ

Нажолст, се покажува дека Хуеска експресно ќе се врати во Сегунда, бидејќи во овој момент го имаат последното место на табелата со само 16 освени бода што е навистина премалку. Гранада во овој натпревар влегува со одлично расположение бидејќи славеа на домашен терен против Наполи во рамките на Лига Европа. Делува дека ќе биде ефикасен дуел, па ви предлагаме ГГ со квота 2.03 во Betwinner.

Билбао – Виљареал – 1

Уште еден интересен дуел кога е во прашање ова коло. Се сретнуваат екипите на Билбао и Виљареал. Билбао е на 10-то место на табелата, а во минатото коло изиграа фантастичен натпревар против Кадиз каде што славеа со убедливи 4-0. Виљареал во последно време не игра баш најдобро, а за тоа докажува натпреварот од последното коло каде што беа поразени од Бетис. Билбао овде има нијанса поголеми шанси и предлагаме 1 со квота 2.50 во 1xBet.

Осасуна – Севиља – 2

Последниот натпревар од 24-то коло на Ла лига се игра во Памплона каде што Осасуна ја дочекува Севиља. Домаќините катастрофално започнаа во овој шампионат, но во последно време ја поправија својата форма и побегнаа од опасната зона. Севиља доживеа пораз на првиот натпревар од нокаут фазата во ЛШ, па сега ќе мора да причуваат за реваншот. Како и да е, Севиља е фаворит на овој натпревар и предлагаме 2 со квота 2.05 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*