Тикет на денот (вторник, 26.01.2021)

тикет на денот

Веќе денес имаме значително подобра понуда и многу натпревари на „менито“ за кладење. Ова се нашите три бесплатни типови сапковани во форма на тикет на денот.

ВБА – Манчестер Сити – 2/2&3+ @ 2.06 во 1xBet

Ни изгледа дека Сити фати ритам и сега тешко е да се запрат. Граѓаните имаат 10 последователни победи сметајќи ги сите натпреварувања, а немаат пораз на претходните 17 натпревари. Во Премиерлига врзаа пет победи, а последен пат не успеаа да слават токму против ВБА на домашниот Етихад. ВБА е должник на Гвардиола, па сега очекуваме да им исчистат сметките. Очекуваме максимална доминација на Манчестер Сити и предлагаме 2/2&3+ со квота 2.06 во 1xBet.

Емен – ПСВ – 2/2 @ 1.83 во 10Bet

ПСВ ја испуштија големата предност во Амстердам против Ајакс и тоа ги чиинеше бодови и против АЗ на домашен терен. Сега ПСВ заостанува четири бода зад Ајакс, а пред нив стигнаа фудбалерите на Витесе. Емен од друга страна никако да победи на домашен терен. Досега 9 пати изиграа и зедоа само два бода од две реми. ПСВ овде веруваме дека ќе им ја продолже таа традиција и предлагаме 2/2 со квота 1.83 во 10Bet.

Рапид – Ст. Полтен – 1 @ 1.42 во Bet365

Рапид се надева дека може да ја прекине доминацијата на Салзбург и оваа сезона да се закитат со титула. Имаше Рапид обврски и во Лига Европа, но за жал не успеаа да се пласираат во нокаут фазата, па ќе можат да се посветат на Бундеслигата. Ст. Полтен се наоѓа на седмото место и ќе се обиде барем да избори пласман за плеј оф. Очекуваме сигурна победа за Рапид, а тоа во Bet365 се плаќа со квота 1.42.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*