Ла Лига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата продолжуваат натпреварите од шпанската Ла Лига, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новот коло.

Еибар – Кадиз – 1

Првиот натпревар од осмото коло на шпанската Ла Лига ни го носи дуелот помеѓу Еибар и Кадиз. Фудбалерите на Еибар не заопчнаа на најдобар можен начин, но како што изминува времето тие прикажуваат се подобри подобри партии. Во минатото коло Еибар славеше на гостувањето кај Севиља што секако тоа и беше едно од најголемите изненадувања. Од друга страна Кадиз е најрпијатното изненадување во досегашниот тек на шампионатот, а тоа го покажува и моменталниот пласман на табелата. Сепак овде очекуваме Еибар да доминира и предлагаме 1 со квота 2.50 во 1xBet.

Реал Мадрид – Хуеска – 1/1

Фудбалерите на Реал Мадрид играат променливо оваа сезона, но впечатокот е дека прикажуваат доста подобри партии во националниот шампионат, отколку во Лигата на шампиони каде што во првите две кола забележаа исто толку и реми резултати. Хуеска со самото враќање во Ла Лига се максимално задоволни и ако обезбедат навремен опстанок тие ќе ја исполнат својата цел. Овде предлагаме 1/1 со квота 1.86 во Bet365.

Атлетик Билбао – Севиља – ГГ

Еден од најитнтересните натпревари на ова коло ќе се игра во Баскија каде што Билбао ќе го дочека тимот на Севиља. Баскијците се наоѓаат на лошото 16-то место на табелата и сигурно е дека можат и мораат подобро, а во минатото коло доживеаа пораз на гостувањето кај Осасуна. Севиља има исклучително успешна сезона. Стигнаа до трофејот во ЛЕ, но и до четвртото место во националниот шампионат. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ со квота 2.17 во 22Bet.

Осасуна – Атлетико Мадрид – 2

Осасуна после фантастичната сезона од лани и сега бележи одлични резултати, бидејќи во моментов е на фантастичното седмо место на табелата со десет освоени бода и имаат само бод помалку од шестопласираниот Кадиз. Атлетико Мадрид игра токму како што очекувавме и моментално ја има 5-та позиција на табелата. Во овој дуел, гостите се фаворити и предлагаме победа за нив. Коефициентот за 2 во William Hill изнесува 1.75.

Алавес – Барселона – 2/2

После катастрофалниот старт на шампионатот, фудбалерите на Алавес прикажуваат се подобри и подобри партии, а во прилог на тоа оди и податокот дека во последните три кола остварија две важни победи. Прво Баскијците беа подобри од Билбао на домашен терен, а во минатото коло славеа на гостувањето кај Ваљадолид. Барселона на ова гостување патува во исклучително добро расположение откако победија против Јувентус со резултат од 2-0. Наш предлог е 2/2 со квота 2.20 во 1xBet.

Бетис – Елче – 3+

Само што помисливме дека Бетис конечно оваа сезона ќе се замеша во борбата за Европа, Андалужаните врзаа два порази и тоа од Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. Елче не започна на најдобар можен начин, но впечатокот е дека како што изминува времето, тие играат се подобро и подобро. Овде немаме фаворит и предлагаме голови. Коефициентот за 3+ е 2.07 во Bet365.

Селта – Реал Сосиедад – Х2

Како што стојат сега работите, делува дека ова ќе биде уште една кошмар сезона за Селта. Имено, екипата од Виго моментално е на дното на табелата и ако продолжи со ова темпо дефинитивно ќе има големи проблеми околу опстанокот. Реал Сосиедад после седум изиграни кола се наоѓа на првото место на табелата, а тоа е факт кој тешко можеше некој да го предвиди. Како и да е, гостите се во подобра позиција и сметаме дека нема да бидат поразени на овој натпревар. Наш предлог е Х2 со квота 1.42 во William Hill.

Гранада – Леванте – 1

Гранада игра фантастично оваа сезона, а тоа најдобро го покажува пласманот на теретата позиција која на крајот на сезоната носи пласман во ЛШ. Досега Гранада доживеа само еден пораз кој беше прилично убедлив, бидејќи на гостувањто кај Атлетико беа декласирани со високи 6-1. Леватне без никаков сомнеж има само една единствена цел, а тоа е опстанок во друштво со најдобрите. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.29 во 22Bet.

Валенсија – Хетафе – 3+

Мора да признаеме дека од Валенсија очекувавме многу подобри партии на стартот на шпанскиот шампионат особено после сезоната во која останаа без европски пласман. Момоментално се на 14-то место, а на последните три натпревари запишаа исто толку и порази. Хетафе доживеа пораз во последното коло од Гранада, но сепак општиот впечаток за овој тим е одличен. Овде предлагаме 3+ со квота 2.50 во 1xBet.

Виљареал – Ваљадолид – 1

Последниот натпревар од ова коло се игра на Ел Мадригал каде што Виљареал го дочекува тимот на Ваљадолид. Генерално, фановите на Виљареал имаат многу причини за задоволство со оглед на тоа што нивниот тим е на четвртото место на табелата.  Ваљадолид има само една и единствена цел, а тоа е и следната сезона да биде во друштво со најдобрите екипи од Шпанија. Домаќините на овој дуел се во поповолна позиција и сметаме дека ќе победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.58 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*