Бундеслига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После европските купови се враќаме на клупскиот фудбал. Ни претстои редовното коло во Бундеслига, а ова е нашата аналза и предлог типови.

Шалке – Штутгарт – 1Х

Веројатно се прашувате дали воопшто Шалке може да победи некој во оваа сеона. Тимот од Гелзенкирхен нема славено во Бундеслигата од јануари, поточно од првото коло на пролетниот дел од минатото првенство и тоа доволно зборува за нивната спремност. Штутгарт од друга страна игра одлично на гостински терен, но Шалке мора да земе бод од негде. Ние предлагаме 1Х на овој натпревар со квота 1.74 во 1xBet.

Арминија – Дортмунд – 0-3

Гостите се фаворити во Билефелд, но Борусија не е толку убедлива кога станува збор за гостувања. Тоа се виде на сите гостувања досега каде што беа поразени во Аугсбург и во Рим, а единствено славеа во Хофенхајм и тоа со минимален резултат. Арминија е цврст тим и воопшто не треба да се потценува, па затоа ние предлагаме 0-3 гола со квота 1.56 во Bet365.

Аугсбург – Мајнц – 1

Можеби некој ќе го исплаше големата квота на Аугсбург и ќе помисли дека се случува нешто помеѓу овие две екипи. Меѓутоа се работи за Германци кои немаат „милост“, па воопшто не е ни важно што Мајнц нема ниту бод на своето конто. Домашниот тим не е во некоја форма како што беше на почетокот кога сезоната ја отвори со две победи. Мајнц е поразен на сите пет натпревари и нема што да се кажува многу за овој тим. Предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Aјнтрахт – Вердер – ГГ

Непобедливоста на екипата од Франкфурт траеше само четири кола. Тоа не можеше да биде подруго бидејќи минатата сабота гостуваа во Минхен и беа поразени со 5-0. Тоа е веќе трета сезона последоватлено Ајнтрахт да прими пет гола на Алијанц Арена. Вердер е во серија од четири натпревари без пораз. Изгубија во првото коло и потоа два пати победија и два пати ремизираа. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.53 во William Hill.

Келн – Баерн – 2/2&2+

Немаме дилема дека Баварците ќе слават во Келн како тоа што го правеа на претходните ешст гостувања во градот на Рајна. Вистина треба да се каже дека Баерн имаше тешко гостување и уште потежок пат до Москва каде што победија со 2-1 во рамките на второто коло на ЛШ. Келн е се уште без победа во новата сезона, а тешко дека ќе успеат да победат и сега. Предлагаме 2/2&2+ со квота 1.61 во 1xBet.

Менхенгладбах – Лајпциг – 3+

Без сомнеж може да кажеме дека ова ќе биде најинтересниот натпревар во ова коло. Се сретнуваат претставиниците на ЛШ кој нема по добро да го пмаетата претходното коло во најјакото европско натпреварување. Менхенгладбах ремизираше против Реал со 2-2, додека Лајпциг беше декласиран на Олд Трафорд со вртоглави 5-0. Лајпциг е лидер на табелата и треба да биде фаворит во Менхенгладбах, но ние сепак одлучивме да типуваме на голови и тоа 3+ со квота 1.57 во Bet365.

Фрајбург – Леверкузен – Т22+

Леверкузен се разигра во претходната недела, па започнаа не само да победуваат, туку и да постигнуваат по еден куп голови. Тоа зборува дека се во одлична форма и дека немаат апсолутно никаков проблем со ефикасноста. Од друга страна Фрајбург сака да ја прекина серијата без победа, но тешко дека ќе успее во тоа. Најсигурно ни е да типуваме Т22+ со квота 1.85 во William Hill.

Херта – Волфсбург – 0-2

Четири порази врза Херта и покрај тоа што играа одлично на некој од тие натпревари. Особено мислиме на гостувањето во Минхен кога беа поразени со 4-3. Исто така изиграа одлично и на гостувањето во Лајпциг каде повторно беа поразени со 2-1. Волфсбург ја започна сезоната со четири последователни реми, но таа серија ја прекина против Арминја на домашен терен. Наш предлог за овој дуел е 0-2 гола со квота 2.14 во 22Bet.

Хофенхајм – Унион Берлин – 1

Последниот натпревар од 6-то коло на Бундеслигата се игра во Синсхајм каде што Хофенхајм ќе го дочека тимот на Унион Берлин. Причината е поради тоа што домаќините изиграа натпревар во Белгија во рамките на Лига Европа, а веќе повторно идниот четврток ги очекува нов европски дуел. Унион Берлин е без пораз во претходните четири кола каде што три пати изиграа реми, а еднаш убедливо го победија Мајнц. Сепак овде домаќините имаат предност и предлагаме 1 со квота 1.84 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*