Тикет на денот (сабота, 31.10.2020)

тикет на денот

Денес имаме уште еден одличен ден во поглед на понудата за кладење, па се надеваме дека ќе ги избереме вистинските натпревари и дека ќе бидеме добитни.

Барнли – Челзи – 2/2 @ 2.38 во 1xBet

Барнли оваа сезона во Премиер лига важи за најголем фаворит за елиминација. Тие моментално се на дното на табелата и во изминатите пет кола се уште немаат победено. Од друга страна Челзи игра променливо, но сметаме дека како што изминува времето играат се подобро и подобро. Овде очекуваме максимална доминација за нив и предлагаме 2/2 со квота 2.38 во 1xBet.

Арминија – Дортмунд – 2 @ 1.40 во 10Bet

Арминија во овој натпревар влегува со доста лошо расположение. Тоа е така поради трите последователни порази кои ги запиша овој тим во рамките на Бундеслига. Дортмунд од друга страна „гази“ во Бундеслигата и врза три победи, односно четири ако ја сметаме и таа во рамките на ЛШ. Овде дефинитивно гостите се во подобра форма и очекуваме без поголеми проблеми да победат на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 1.40 во 10Bet.

Алавес – Барселона – 2 @ 1.44 во Bet365

Алавес оваа сезона потфрли и се наоѓа во вториот дел од табелата, но сепак е се уште многу рано да им пресудиме. Од друга страна Барселона не личи на себе. Тие ја имаат 12-та позиција и немаат победено три последователни натпревари во Ла Лига, па искрено тоа делува малку загрижувачки. Овде очекуваме да ја поправат таа грешка и предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*