Тикет на денот (сабота, 23.05.2020)

тикет на денот

Денес веќе кладилничарите може да бираат. Натпревари има доволно, па може и да се прескокне нешто. Како што изминува времето ќе биде се подобро и подобро. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Падерборн – Хофенхајм – 3+ @ 1.60 во 1xBet

Домаќините се во ситуација да мора да победат доколку сакаат да останат во трка барем за пласман во бараж. Падерборн немаше многу среќа во оваа сезона и се сомневаме дека ќе може да ја избегнат оваа незгодна ситуација. Гостите се уште имаат шанса за пласман во Европа, но некако изгледа како да не им е тоа приоритет. Ние типуваме 3+ со квота 1.60 во 1xBet.

Витебск – Динамо Минск – 2 @ 1.77 во Coinbet24

Најславното име на белорускиот фудбал, екипата на Динамо Минск гостува во Витебск. Гостите никако не можат да бидат задоволни од досегашниот тек на шампионатот со оглед на тоа дека се наоѓаат на 9-то место со 12 бода, а исто толку има и нивниот денешен тивал тимот на Витебск. Гостите на овој дуел се фаворити и очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 2 со квота 1.77 во Coinbet24.

Пјуник – Арарат – 2 @ 1.76 во Bet365

Првенството во Ерменија беше прекината на почетокот на март, после 17 изиграни кола. Лидер на табелата во тој момент беше Арарат, односно акутлениот шампион на оваа земја. Викендов продолжуваат, а Арарат ќе гостува кај Пјуник. Тимот на Арарат е главен конкурент на Алшкерет, па нема право на кикс доколку сака да остане во трка. Наш предлог е 2 со квота 1.76 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*