Ла Лига продолжува во јуни

Ситуацијата со пандемијата на коронавирусот во Шпанија се подобрува, па наскоро и клубовите ќе се вратат со редовни тренинзи.

Од денес, клубовите во Ла Лига ќе започнат со тестирање на своите играчи, а потоа ќе им бидат дозволени заеднички тренинзи во тренинг-центрите.

Исто така ова е добар податок за сите кладилничари, бидејќи во понудата ќе се врати една од топ лигите за обложување, а најдобри квоти за Ла Лига може да најдете во 1xBet.

До крајот на сезоната во Ла Лига останаа уште 11. кола, лидер на табелата е Барселона со 58 бода, два повеќе од Реал Мадрид, а се очекува сезоната да продолжи на почетокот на јуни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*