Две големи борби од ESL One: Road to Rio!

E-Спортот во овој период кога нема речиси воопшто спорт излезе како идеална шанса за страсните кладилничари. Многу обложувалници имаат во својата понуда Е-Спорт, но најдобрите квоти се во 1xBet и Bet365.

Првиот дуел тимот на C0ntact Gaming ќе се обиде да ја оствари првата победа на турнирот. Искрено имаат солидни шанси, бидејќи се сретнуваат со северните гејмери кои се во катастрофална форма. Статистиката покажува дека Данците победиле само еднаш на последните шест натпревари, а тоа им дава одлична шанса на C0ntact за победа со квота 2.40 во 1xBet.

Сепак дербито во групата А на ESL One нема да биде лесно. Таму се сретнуваат екипите на Ninjas in Pyjamas и Team Heretics. Двете екипи се во одлична форма, а тоа го докажуваат и позициите на табелата, односно двете екипи го имаат првото и третото место. Ninjas се лидери, но формата на Heretics не смее да се потцене. Како и да е, ние предлагаме победа за Ninjas со квота 1.50 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*