Белорусија 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата се натпреварите од седмото коло на белорускиот шампионат во кој нас не очекуваат интересни дуели. Кога е во прашање табелата, на прво место над сите очекувања е екипата на Слацк.

Смолевичи – Енергетик – ГГ

Првиот натпревар од седмото коло на белорускиот шампионат ни го носи дуелот помеѓу Смолевич и Енергетик. Немаат премногу причини за задоволство навивачите на Смолевичи, бидејќи нивната екипа после шест изиграни кола се наоѓа на претпоследното место на табелата со само три освоени бода. Од друга страна Енергетик после првите неколку кола беше хит во првенството, но за жал не успеа да продолже со тоа темпо. Овде очекуваме ГГ и предлагаме да изиграте во 1xBet со квота 2.20.

Минск – Жодино – 1

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Минск каде што истоимената екипа на домашен терен го пречекува Жодино. Фудбалерите на Минск играа променливо на стартот на шампионатот, по после шест изиграни кола се наоѓаат на осмото место на табелата со девет освоени бода. Жодино има доста причини за задоволство, бидејќи го имаат третото место на табелата. Овде очекуваме победа за домаќините и предлагаме да изиграте во Bet365 со квота 2.61.

Рух – Городеја – 3+

Нема никаков сомнеж дека фудбалерите на Рух за примарна цел го имаат опстанокот во друштво со најдобрите. Баш поради тие причини, слободно може да кажеме дека оваа екипа игра солидно во досегашниот дел од шампионатот. Имено, Рух после шест изиграни кола се наоѓа на 12-то место со дури пет бода вишок во однос на екипата која следната сезона ќе игра во понизок ранг. Городеја игра на задоволувачко нив, бидејќи после шест кола се поразени на домашен терен од БАТЕ, а тој натпревар заврши 0-2. Пред тоа оваа екипа имаше три врзани триумфи без примен гол. Како и да е, наш предлог за овој дуел е 3+ во William Hill со квота 2.85.

Динамо Минск – Слацк – ГГ

Еден од најинтересните дуели на седмото коло се игра во Минск каде што Динамо на домашен терен ќе ја дочека екипата на Слацк. Динамо не започна на најдобар можен начин, а тоа ни го покажува и табелата каде што овој тим го има деветтото место. Овој пат во гости им доаѓа тимот на Слацк, кој е најрпијатното изненадување оваа година во белорускиот шампионат. Блага предност на овој дуел имаат домаќините, но сепак ние типуваме ГГ во 1xBet со квота 2.01.

Белшина – Брет – 2

Првиот натпревар од неделната програма кога е во прашање белорускиот шампионат ни го носи дуелот помеѓу Белшина и Брест. Како што сега стојат работите, сигурно е дека фудбалерите на Белшина се најсериозните кандидати за да го напушатат најкавалитетниот ранг на белорускиот фудбал. Имено, оваа екипа моментално е на последното место на табелата, а досега освоија само два бода, што навистина е премалку. Од друга страна Брест беше поразен во последното коло, па сега ќе сака да ја оправда таа грешка. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во Bet365.

Витебск – Славија Мозир – 1

Kога се ќе се собере и одземе сигурно е дека навивачи на Витебск имаат доста причини за задоволство кгоа е во прашање оваа сезона. Имено, нивните фудбалери после шест изиграни кола се наоѓаат на одличнот петто место на табелата со три бода помалку во однос на водечкиот Слацк. Сепак, во минатото коло Витебск го доживеа вториот пораз оваа сезона бидејќи на гостувањето кај Ислач беа поразени со 2-0. Од друга страна Славија Мозир докажа дека е доста квалтиетна екипа. Сепак, овој пат мислиме дека Витебск ќе продолже со добрите партии и на овој дуел. Предлагаме 2 со квота 2.45 во William Hill.

БАТЕ – Неман – 1/1

Нема никаков сомнеж дека фудбалерите на БАТЕ се најголеми фаворити за освојување на шампионската титула и покрај тоа што не започнаа со импресивни партии ова сезона. Имено, во првите две кола екипата од Борисов доживеа два врзани порази и пораз во Купот од Славија Мозир, а тоа го запали црвениот аларм во оваа екипа. Сепак, после тоа, БАТЕ почнува со доста добри партии, па на четирите последни натпревари остварија дури три победи и едно реми.  Неман се наоѓа на средината на табелата и досега освоија само осум бода. Како и да е, овде очекуваме доминација на БАТЕ и предлагаме 1/1 во 1xBet со квота 2.07.

Солигорск – Ислач – 1

Последниот дуел од седмото коло на белорускиот шампионат се игра во Солигорск каде што истоимената екипа ќе го дочека Ислач. Мора да се признае дека од оваа екипа очекувавме многу повеќе, но за жал тоа е што е. Секако дека треба да се нагласи дека Солигорск е најдобрата екипа кога е во прашање гостинскиот терен. Ислач сигурно дека се задоволни, бидеји го имаат второто место на табелата. Овде очекуваме 1 и предлагаме да изиграте во Bet365 со квота 1.67.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*