Тикет на денот (сабота, 02.05.2020)

тикет на денот

Белорусите не знаат за коронавирус и продолжуваат со истото темпо. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Минск – Жодино – 0-2 @ 1.69 во 1xBet

Неизвесен меч не очекува во Минск. Домаќините го пречекуваат тимот на Торпедо Жодино кој е најрпијатното изненадување во досегашниот тек од сезоната. Екипата на Жодино моментално е на третото место, а со победа на овој натпревар би можеле да се искачат на врвот на табелата. Карактеристично за Торпедо е тоа што игра со мал број голови. Минск за разлика од нив игра нешто поефикасно, но сепак не може да се пофали со кој знае колку голови. Овде очекуваме 0-2 гола со квота 1.63 во 1xBet.

Динамо Минск – Слацк – ГГ3+ @ 2.45 во Bet365

Според имињата на овие два ривали, нема сомнеж дека домаќините се фаворити, бидеји станува збор за најпознатиот клуб во Белорусија. Меѓутоа, погледот на табелата ни кажува нешто друго. Гостите се лидери и го предводат белорускиот караван со 13 бода од шест натпревари со само еден доживеан пораз. Слатцк изгуби само од Динамо Брест и тоа на домашен терен. Во последните меѓусебни дуели победник е само домашниот тим, но сепак ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход. Предлагаме ГГ3+ со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*