Голови во шпанската ниска лига!?

традиција

Денес од 17:00 во рамките на шпанската Терсера дивизија се сретнуваат екипите на Севиља Ц и Лебрихана.

Севиља Ц се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 42 бода и учинок од 11 победи, 9 реми и 6 порази.

Лебрихана е на 15-то место со вкупно 28 бода и учинок од 6 победи, 10 реми и 10 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните пет дуели постигнати се многу голови, односно границата од над 2.5 гола е секогаш надмината, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.75 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*