Слабите Французи денес честат одлична квота!?

традиција

Денес од 20:00 во рамките на француската Национал лига се сретнуваат екипите на Лавал и Лион Душер.

Лавал се наоѓа на 9-та позиција со вкупно освоени 28 бода и учинок од 7 победи, 7 реми и 5 порази.

Лион Душер е на 5-то место со вкупно 33 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 6 реми и 4 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога се сретнуваат натпреварите им се прилично ефикасни, односно така било на последните три дуели каде што се постигнати голови на двете страни, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 2.40 во 10Bet

ГГ @ 2.10 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*