За денешниот натпревар 0-2 гола е вистинскиот избор!?

традиција

Денес од 19:00 во рамките на шпанската Ла Лига 2 се сретнуваат екипите на Алкоркон и Нумансија.

Алкоркон се наоѓа на 13-та позиција со вкупно 28 бода и учинок од 6 победи, 10 реми и 6 порази.

Нумансија е на 7-та позиција со вкупно 32 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 8 реми и 6 порази.

Интересно за меѓусебните дуели на овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат натпреварите им се мирни и „досадни“, односно немаат многу голови, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.50 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*