Традицијата „вели“ мал број голови во Полска!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на полската Екстракласа се сретнуваат екипите на Погон и Корона.

Погон се наоѓа на 2-та позиција со вкупно освоени 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 4 порази.

Корона е нешто полошо пласирана и ја има 14-та позициај со вкупно 18 бода кои ги има освоено преку 5 победи, 3 реми и 11 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кгоа ќе се сретнат, натпреварите се мирни и без многу голови, односно на последните пет дуели никогаш не се видени повеќе од 2.5 гола, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.65 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*