Тикет на денот (петок, 06.12.2019)

тикет на денот

Пред нас е нов фудбалски викенд со максимална понуда. Нема многу до зимската пауза, па затоа да ги искористиме таквите денови. Ова е нашиот предлог тикет.

Ајнтрахт – Херта – Т12+ @ 1.67 во 1xBet

Двете екипи влегуваат во овој натпревар со пораз од претходното коло. Ајнтрахт изгуби во соседското дерби во Мајнц со што го расипа задоволството од победата над Арсенал во Лига Европа. Сега оваа екипа има шанса за поправен против Берлинците кои не се баш во некоја екстра форма. На табелата се наоѓаат на 16-то место, а тоа место на крајот на сезоната води во Цвајт. Овде очекуваме Ајнтрахт да постигне најмалку 2 гола. Коефициентот за Т12+ во 1xBet изнесува 1.67.

Лил – Брест – 1 @ 1.45 во William Hill

Во вонредното коло од француската Лига 1 и двете екипи направија одличен резултат. Брест победи со 5-0 против Екипата на Стразбур и тоа после четири кола без победа, а ниту најстарите фанови на овој клуб не паметат кога овој тим победил со 5-0. За тимот од северот на Франција може да кажеме дека е во одлична форма и дека има екстра одбрана. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.45 во William Hill.

Милвол – Нотингем Форест – 0-2 @ 1.66 во Bet365

Интересен дуел нас не очекува во англискиот Чемпионшип. Милвол ги дочекува „шумарите“ од Нотингем после четири кола без пораз. Лавовите од Лондон после две победи, два пати изиграа нерешено против Виган на домашен терен и во Бирмингем со истоимената екипа. Нотингем непријатно не изненади со поразот од КПР во претходното коло со што ја прекинаа серијата од четири натпревари без пораз со 10 освоени бода. Ние очекуваме овде мирен натпревар и предлагаме 0-2 гола со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*