Тикет на денот (понеделник, 02.12.2019)

тикет на денот

Денешниов ден е идеална прилика за сите кои не успеаа да бидат добитни во изминатиот викенд, сега да пробаат да се извадат. Ова е нашиот предлог тикет.

Престон – ВБА – 2 @ 2.30 во 1xBet

Последниот натпревар од 19-то коло на англискиот Чемпионшип ни носи дерби натпревар во кој се сретнуваат Престон и Вест Бромвич. Гостите се во многу подобра форма и после серијата од 8 натпревари во која победија шест пати, а два пати ремизираа, се вратија на лидерската позиција на табелата. Престон врза два порази, па затоа овде сметаме дека ќе победи подобрата форма. Наш предлог е 2 со квота 2.30 во 1xBet.

Брауншвајг – Цвикау – ГГ3+ @ 2.19 во Bet365

Домаќините Ајнтрахт од Брауншвајг се подобро пласирани, но сме сигурни дека очекувавме многу повеќе од првиот дел на сезоната. Четвртото место не е лош пласман, но лидерот Дуисбург побегна шес бода. Сепак, важно е да се знае дека и второто место носи пласман во Цвајт, а тоа е конечната цел на овој тим. Цвикау нема такви амбиции, но тоа не значи дека ќе се предадат. Овде очекуваме отворен натпревар и голови, па предлагаме ГГ3+ во Bet365 со квота 2.19.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*