Овие два ривали играат 2-3 гола, а ние наплаќаме квота 2.40!?

традиција

Денес од 19:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Митиланд и Силкеборг.

Митиланд се наоѓа на првата позициај со вкупно освоени 44 бода и учинок од 14 бода, 2 реми и 1 пораз.

Силкеборг е на 14-та позиција со вкупно 7 бода кои ги има освоено преку 1 победа, 4 реми и 12 порази.

Интересно за меѓусебните натпревари на овие два ривали е тоа што во последните шест натпревари опсегот на голови е од 2-3, па ако продолже таа интересна традиција и денес ќе наплатиме солидна квота.

Наш предлог:

2-3 гола @ 2.40 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*