ТИП НА ДЕНОТ: (02.12.2019,17:30) ЦСКА МОСКВА – ТУЛА

ЦСКА Е ФАВОРИТ

Русија, Премиер Лига, 02.12.2019: ЦСКА Москва – Тула ТИП 1

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу ЦСКА Москва и Арсенал Тула од рамките на руската Премиер Лига. Домаќините имаат јасни амбиции, а тоа е шампионската титула во Русија. После неколку натпревари без победа, тие во последните две кола запишаа два триумфи и дефинитивно тоа значи подобрување на формата. Од друга страна Тула сака само да остане во друштво со најдобрите, но искрено сметаме дека овде тешко дека ќе можат да земат бодови. Наш предлог е 1 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.58.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ 0/1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*