Малери и махери на колото

малери и махери

И овој понеделник имаме резервирано место за малерите и махерите кои го одбележаа изминатиот викенд.

Малер 1

Малер каков што ретко се гледа. Иако на натпреварот беа продолжени 5 минути, сепак реалната ситуација беше 9 минути. Во последната минута се постигна гол и овој играч не успеа да земе 6000 денари.

Малер 2

Овој играч играл комбо тикет, а единствениот виновник е дуелот кој се играше во Мадрид помеѓу Атлетико и Барселона. Иако погодил точно на полувреме и вкупниот број на голови, сепак не успеа да го погоди конечниот исход. Жално.

Махер 1

Без разлика на тоа колку е уплатено, мора да признаеме дека овој играч изиграл мајсторски. Замислете погодил дека Челзи – Вест Хем ќе заврши Х-2 и 0-2 гола, односно погодил неверојатна квота 60. Браво мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*