Обложувалниците се изјаснија: Еве кој е фаворит за титула на ЕУРО 2020!

европско првенство

Веќе се извлечни групите за Европското првенство кое ќе се одигра во летото кое следи.

Се уште има репрезентации кои бркаат пласман меѓу тие селекции е и нашата репрезентација. Ние се надеваме дека преку Лигата на нации ќа прв пат ќе обезбедиме место на завршницата на едно големо натпреварување.

По вчерашната ждрепка обложувалниците уште сега ги објавија и коефициентите. Во овој момент прв фаворит за освојување на европскиот трон е Англија.

Според најдобрата обложувалница Bet365, за Англија е понуден коефициент 5.00 дека тие ќе бидат европските шампиони, а на второ место е селекцијата на Белгија со квота 6.00, додека третото место е резервирано за Франција со квота 7.50.

***НАПОМЕНА***

Сите нови корисници кои ќе се регистрираат во Bet365 на ОВОЈ ЛИНК добиваат 100% бонус до 25 евра бесплатни средства за обложување, без апсолутно никакви услови за повлекување!

Пример: Депозирате 25 евра, откако ќе ги изиграте, добивате 25 евра бесплатни средства за обложување. Тие средства доколку ги изиграте на 3 коефициент и сте добитни, добивате 75 евра. Бесплатните 25 евра ви се минусираат, а останатите 50 евра си ги повлекувате на вашата сметка!

Англија се истакнува како прв фаворит поради групата во која се најде Франција. Светскиот шампион доби група во која се уште Португалија и Германија. Четвртата репрезентација во оваа група можеме да бидеме и ние доколку се пласираме (ако Романија се пласира на ЕП).

Европското првенство ќе се одржи од 12 јуни до 12 јули во летото кое следи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*