Мирен натпревар за крај на сезоната со одлична квота!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на последното коло од норвешката прва лига се сретнуваат екипите на Мјондален и Валеренга.

Мјондален се наоѓа на 15-та, односно претпоследната позиција на табелата со вкупно 27 бода и учинок од 5 победи, 12 реми и 12 порази.

Валеренга се нешто подобро пласирани, односно на 10-та позиција со вкупно 34 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 10 реми и 11 порази.

За овие две екипи е интересно тоа што во последните три меѓусебни дуели головите се изоставени, односно никогаш не е надмината границата од над 2.5 гола по натпревар, па се надеваме дека и денес ќе продолже таа традиција.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.35 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*