Тикет на денот (петок, 29.11.2019)

тикет на денот

Трите дена кои беа посветени на европските купови се зад нас, а овој петок продолжуваат првенствените натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Антверпен – Мехелен – 1 @ 1.61 во 1xBet

Двете екипи се во фантастична форма, па судејќи по последните резултати нас не очекува дерби на колото во Антверпен. Домаќините минатата седмица изиграа два заостанати натпревари против Гент, а Антверпен успеа да освои четири бода во дуелите со силниот ривал и сега на табелата стигна на 4-то место. Мехелен победи на четирипоследователни гостувања, а последниот неуспех го доживеа во првиот дел од септември на гостувањето кај Гент. Овде предлагаме 1 со квота 1.61 во 1xBet.

Херенвен – Витесе – Т12+ @ 1.85 во Bet365

Домаќините изгубија во последното коло на гостувањето во Ајндховен од ПСВ, но тоа ги чиниеше скапо. Поразот од 2-1 на Херенвен им ја прекина серијата од седум натпревари без неуспех. Таа добра серија ги доближи до врвот на табелата и сега се наоѓаат на 7-то место со 21 бод. Од друга страна Витесе е во очајна форма, но во никој случај не треба да бидат потценети. Поради тоа ние решивме овде да ви дадеме предлог Т12+ со квота 1.85 во Bet365.

Лингби – Нордсјеланд – 3+ @ 1.44 во William Hill

Во дуелот на двете екипи од средината на табелата од данското првенство очекуваме голови. И повратникот во елитата, екипата на Лингби, како и Нордсјеланд сакаат да изборат пласман во Плеј оф односно по завршетокот на 30-то коло желбата им е да завршат на 6-то место. Овде очекуваме еден натпревар полн со притисок, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.44 во William Hill.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*