ТИП НА ДЕНОТ: (30.11.2019,18:30) ОСНАБРУК – ХАМБУРГЕР

ГОСТИТЕ СО АМБИЦИИ ЗА БУНДЕСЛИГА

Германија, Бундеслига 2, 29.11.2019: Оснабрук – Хамбургер ТИП 2

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Оснабрук и Хамбургер од рамките на втората германска лига. Домаќините моментално се наоѓаат на средината на табелата, а искрено и немаат кој знае какви амбиции за оваа сезона. Кај гостите тоа е однапред дефинирано. Тие сакаат повраток во елитата и тоа уште во оваа сезона. Дилеми околу исходот за овој натпревар немаме. Наш предлог е 2 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.71.

УСПЕШНОСТ НОЕМВРИ 22/28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*