Тикет на голови (15.11.2019)

Во тек се квалификациските дуели за ЕУРО, а со оглед на фактот дека повеќето натпревари немаат резултатско значење се очекуваат многу голови.

Шпанија – Малта 6+ @2.54 во 1xBet

Шпанија супериорно ги одигра овие квалификации и веќе го обезбеди првото место во групата, па овој меч за нив е ревијален. Шпанците го имаат најдобриот напад во групата и играат против најлошата одбрана па очекуваме многу голови. Притоа, се очекува да настапат неколку млади фудбалери, кои ќе бидат желни да се докажат. Нашиот предлог е „повеќе од 5,5 гола“, а тоа може да го изиграте во  1xBet со коефициент 2.54

Данска – Гибралтар 6+ @1.88 во 1xBet

Уште еден дуле на кој очекуваме многу голови. Данска е пред императив победа и се бори за првите две места во групата, па сигурно сериозно ќе влезе во овој меч. Данците се исклучително ефикасни во овие квалификации, па би требало да го продолжат тој тренд против најслбата репрезентација во групата. Нашиот предлог е „повеќе од 5,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.85

Швајцарија – Грузија 3+ @1.75 во Bet365

Швајцарците водат голема битка за второто место во групата и се наоѓаат  пред императив победа. Не само што мораат да победат туку ќе се обидат да го направат тоа поубедливо во случај да имаат подобра гол разлика. Грузија се наоѓа на претпоследното место во групата и за нив овој меч нема резултатско значење. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.75

Вкупен коефицинет на тикетот: 8.33 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*