Невообичаена серија во Холандија 2 ќе не почести со квота 2.40!?

традиција

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ерсте дивизија се сретнуваат екипите на Рода и Камбур.

Рода се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 4 порази.

Камбур е подобро пласиран и се наоѓа на лдиерската позиција со вкупно 27 бода кои ги има освоено преу 8 победи, 3 реми и 2 порази.

Кога ќе се сретнат овие две екипи се случува нешто невообичаено за холандската втора лига, а тоа е мал број голови. Имено, на последните шест меѓусебни дуели на овие два ривали никогаш не е надмината границата од над 2.5 гола, па ако продлжат и денес со тоа темпо, ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог:

0-2 @ 2.40 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*