Бундеслига 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Двете најуспешните германски екипи во последниве децении се сретнуваат меѓусебно во 11-то коло од Бундеслига, па тоа ќе биде најголемо дерби во ова коло.

Келн – Хофенхајм – 2

Во незгоден момент во Келн пристигнува тимот на Хофенхајм. Додека домаќините се во доста лоша серија, Хофенхајм за тоа време победува во серија и има врзано пет последователни победи. Можеби „јарците“ ќе притискаат, но уште еден пораз за нив ова би можело да значи и крај. Како и да е, овде со оглед на формата, гостите се многу поблиску до победа, па предлагаме 2 со квота 2.64 во 1xBet.

Херта – Лајпциг – 2

Само што започнавме да ги критикуваме биковите за лошата игра во домашното првенство, тие бесот го исфрлија на Волфсбург и Мајнц. Победата од 8-0 се разбра и надвор од границите на Германија, бидејќи не се случува често некој да победи со толку разлика во Бундеслига. Херта го изгуби првото градско дерби во Берлин. Беа поразени од Унион со гол од пенал во 90-та минута. Овде Лајпциг има поголеми шанси за победа и предлагаме 2 со квота 1.80 во Bet365.

Мајнц – Унион Берлин – ГГ

Домаќинот нема избор пред овој натпревар. Мајнц од Лајпциг донесе полна мрежа голови, па нема да им биде пријатно кога ќе излезат пред своите фанови. Поразиот од биковите беше нешто очекувано, но разликата и не беше толку. Гостите од Берлин се во одлично расположение бидејќи во послендото коло го победија градскиот ривал херта. Овде решивме да го избегнеме конечниот тип и да ви дадеме предлог на голови. Може да изиграте ГГ со квота 1.66 во William Hill.

Падерборн – Аугсбург – ГГ3+

Овде имаме уште еден дуел на „давениците“ во Бундеслига. Падерборн е последен со само четири бода, додека Аугсбург е нешто подобар со седум бода и ја има 16-та позиција. Нема што многу да се каже за овој дуел освен тоа дека и на едните и на другите ова им е шанса за да стигнат до посакуваните и важни бодови. Очекуваме еден натпревар полн со притисок и наш предлог е многу голови. За ГГ3+ коефициентот е 1.57 во 1xBet.

Шалке – Фортуна – 1

Шалке е повторно на победничката стаза. После три натпревари без тирумф, тие прво победија во купот против Арминија, а потоа славеа и во Агусбург, на еден навитина интересен и неизвесен дуел во кој два пати предноста им беше неутрализирана, но за среќа на крајот победија со 3-2. Екипата од Дизелдорф ќе патува без многу притисок бидејќи нема обврска да освојува бодови, но тогаш може да бидат најопасни. Наш предлог е 1 со квота 1.51 во Bet365.

Баерн – Дортмунд – ГГ3+

Верувале или не, Дортмунд на двете претходни гостувања на Алијанц Арена прими 11 гола. Баерн пред две сезони славеше со 6-0, а во минатата 5-0. Сега Милионерите доаѓаат со бод повеќе на контото и добро расположение после победата над Интер во рамките на ЛШ. Баерн е во проблеми и тоа не само резултатски туку и внатрешни. Како и да, ова е дерби во кое головите не би требало да изостанат, па предлагаме ГГ3+ со квота 1.68 во William Hill.

Mенхенгладбах – Вердер – ГГ

Менхенгладбах се лидери на табелата во Бундеслигата после 10 кола. Тоа ни најголемите оптимисти не го очекуваа од овој клуб, но работите се такви какви што се. Вердер не треба да се потценување бидејќи зелените играат солидно во ова првенството. Нивниот проблем е голем број реми резултати, па во момент се во таква серија која трае цели пет натпревари. За ГГ обложувалницата на 1xBet нуди квота 1.50.

Волфсбург – Леверкузен – 3+

Волфсбург не може да го памти октомври по добро, а како што започна нема ниту ноември да биде запамтен по добро. Почетокот на сезоната беше одличен, а потоа следуваше мала криза на која не се гледа баш крајот. Ремито со Аугсбург во момент кога можеа да ја преземат лидерската позиција како да ги пресече, па после неколку дена беа поразени и од Лајпциг во германскиот Куп. Фармацевтите во рамките на ЛШ го победија Атлетико Мадрид и на тој начин останаа во трката за нокаут фаза во тоа натпреварување. И овде решивме да го избегнеме конечниот тип, па предлагаме 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Фрајбург – Ајнтрахт – ГГ

Покрај дуелот во МИнхен, по позициите на табелата овој натпревар би можело да биде второто дерби на колото. Фрајбург заедно со Менхенгладбах се најпријатните изненадувања оваа сезона во ЛШ, а имаат исто бодови колку и Баерн, Лајпциг и Шалке. Ајнтрахт го понижи Баерн во минатото коло, па тоа им поомгна да ја поткренат самодовербата. Овде очекуваме отворена игра и по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во William Hill изнесува 1.58.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*