Тикет на денот (сабота, 26.10.2019)

тикет на денот

Не мораме повеќе да ве потсетуваме дека саботата е полна со натпревари и дека за секој кладилничар има натпревари за составување на тикет. Ова е нашиот предлог за денес …

Лион – Мец – 1 @ 1.46 во 1xBet

Работата е повеќе од сериозна кога е во прашање овој тим. Потполно неочекувано тие навлегоа во криза која трае веќе подолго време, а поради тоа дојде и до промена на теренот. Фактите велат дека Лион нема победено на осум натпревари последователни натпревари, а тоа што е уште полошо е дека на половина од нив немаат постигнато ниту еден гол. Тимот на Мец е вистинска прилика за „лавовите“ да ја прекинат лошата серија, па предлагаме 1 со квота 1.46 во 1xBet.

Барнли – Челзи – 2 @ 1.71 во William Hill

Челзи игра се подобро и подобро, а тоа докажува дека се исплати трпението со Лампард. И пред почетокот на првенството беше јасно дека тимот од Лондон не може да очекува титула во домашното првенство. Не смееа да купуваат нови играчи, а покрај тоа ги напушти и Азар. Барнли изгуби од Ливерпул на домашен терен, а на останатите три натпревари победи без примен гол. Овде очекуваме победа за Челзи со квота 1.71 во William Hill.

Фрајбург – Лајпциг – Т22+ @ 1.68 во Bet365

По позициите на табелата, ова е дерби на колото, но не смееме да го занемареме натпреварот помеѓу Шалке и Дортмунд. Фрајбург започна одлично и беше најпријатното изненадување се до претходното коло кога беа поразени во Берлин од Унион Берлин. Биковите не победија во трите последни кола, а освоија само два бода и тоа во две врзани реми против Леверкузен и Волфсбург. Овде предлагаме Т22+ со квота 1.68 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*