Очекуваме голови кај слабите Англичани!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англиската СЛЦ дивизија се сретнуваат екипите на Рашел и Барвел.

Рашел се наоѓа на 2-та позиција со вкупно освоени 20 бода и учинок од 6победи, 2 реми и 2 порази.

Барвел е полошо пласиран и ја има 15-та позиција со собрани 13 бода преку 4 победи, 1 реми и 5 порази.

И двете екипи кога ќе се сретнат меѓусебе играат отворено, односно така било на последните шест дуели, па ако продолже таа традиција и денес ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

ГГ @ 1.50 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*