Тикет на денот (сабота, 12.10.2019)

тикет на денот

Денешниот ден е исполнет со репрезентациите и послабите англичани, а ова е нашио предлог тикет за денес.

Оксфорд – Донкастер – 1 @ 2.12 во 1xBet

Оксфорд може да кажеме дека е во одлична форма, ако во предвид не го земеме последниот куп натпревар каде што неславно беа поразени од Портсмут. Од друга страна Донкастер игра доста непредвидливо, но и покрај тоа сметаме дека шансите овде им се минимални. Типуваме 1 со квота 2.12 во 1xBet.

Малага – Кадиз – 2 @ 1.90 во Bet365

Малага иако најавуваа дека ќе се борат за повраток во Ла Лига, сепак тие се поблиску до елиминација отколку до пласман во елитата. Моментално се наоѓаат во црвената зона со само 8 освоени бода. Кадиз веќе се оддалечи на лидерската позиција и ако продолжат вака, сигурно е дека следната година ќе ги гледаме во Ла Лига. Типуваме 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*