Мирен натпревар за наплата на одлична квота!?

традиција

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Лејтон и Волсол.

Лејтон се наоѓа на 20-та позиција од вкупно 24 со освоени 13 бода преку 3 победи, 4 реми и 5 порази.

Волсол е нешто подобро пласиран и ја има 15-та позиција со вкупно 15 бода и учинок од 4 победи, 3 реми и 5 порази.

Кога ќе се сретнат овие две екипи, натпреварите се навистина мирни и без голови, односно така било на последните пет. Ако и денес продолже таа традиција наплатата на одлична квота е неизбежна.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.80 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply