Ла Лига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд после натпреварите за квалфикациите продолжуваат првенствата, а во овој текст ви спремивме најава, анализа и предлог типови за шпанската Ла Лига.

Мајорка – Атлетик Билбао – ГГ

Во воведниот натпревар од 4-то коло на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Мајорка и Атлетик Билбао. Фудбалерите на Мајорка фантастично ја започнаа сезоната, бидејќи на домашен терен славеа против Еибар, но после тоа доживеаа два порази. Сега во гости им доаѓа Билбао кој исто така имаше фантастичен почеток и започна со победа над Барселона. Ние овде предлагаме ГГ со коефициент од 2.20 во 1xBet.

Реал Мадрид – Леванте – 4+

Само што помисливме дека Реал игра подобро за разлика од лани, тие врзаа две непланирани реми. Имено, избраниците на Зидан започнаа одлично против Селта, а потоа ремизираа против Ваљадолид и Виљареал. Леванте го има фантастичното четврто место кое наредната сезона носи пласман во ЛШ. Во првото коло доживеаа пораз, а потоа изиграа два добри натпревари пред своите навивачи и славеа. Очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме 4+ со квота 1.83 во Bet365.

Леганес – Виљареал – 3+

Нема сомнеж дека најголемото разочарување во досегашниот тек од сезоната е всушност екипата на Леганес. Моментално се наоѓаат на последното место на табелата и досега немаат освоено ниту еден бод, а тоа доволно зборува за нивната лоша форма и нивната неспремност. Виљареал досега нема бода, но има две реми, а едното е доста важно бидејќи е против Реал Мадрид. Наш предлог за овој дуел е 3+ со коефициент од 2.45 во William Hill.

Реал Сосиедад – Атлетико Мадрид – 2

Еден од поинтересните натпревари на ова коло ќе биде изигран на Аноета каде што фудбалерите на Сосиедад го пречекуваат тимoт на Атлетико Мадрид. Интересно е дека ова ќе биде прв натпревар на кој Реал Сосиедад ќе игра на домашен терен бидејќи првите три кола им беа во гости. Нема сомнеж дека стадионот ќе биде преполн со оглед на тоа што ќе им гостува Атлетико Мадрид, тимот кој има огромни амбиции за титула оваа сезона. Моментално се на првото место и ќе се обидат да се задржат таму до самиот крај. Предлагаме 2-ка со квота 2.15 во 1xBet.

 Барселона – Валенсија – 1

Доста интересен дуел не очекува и на Ноу Камп каде што Барелона ќе го пречека тимот на Валенсија. Каталонците воопшто не играат оваа сезона како што очекувавме, а тоа го докажаа и на стартот од сезоната каде што беа поразени од Билбао. Валенсија има амбиции повторно да стигне до ЛШ преку првенството. Минатата сезона успеаа да стигнат и до трофеј во Купот на Кралот и тоа после победата над Барселона. Како и да е, овде домаќините се изразени фаворити и очекуваме да победат на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.45 во Bet365.

Еибар – Еспањол – 3+

По стариот добар обичај, фудбалерите на Еибар во минатата сезона завршија на средината на табелата, но според моменталната ситуација, оваа сезона ќе биде малку поразлична. Имено, после три изиграни кола, Еибар го зазема 18-то место на табелата кое следната сезона води во Сегунда. Еспањол од друга страна сака пласман во Европа, но дали ќе успеат во тоа ни преостанува да видиме со оглед на проблемите кои ги имаат. За овој дуел решивме да го избегнеме конечниот тип и да ви предложеме 3+ со квота 2.31 во William Hill.

Алавес  – Севиља – 2

Алавес во минатата полусезона изигра маестрално, но како што изминуваше времето тие играа се полошо и полошо и завршија на средината на табелата каде што и реално им е местото. Оваа сезона повторно Алавес започна доста добро и после три изиграни кола се наоѓаат на 7-та позиција. Севиља оваа сезона има само една задача, а тоа е повраток во ЛШ после две години пауза. Доколку сакаат да го остварат тоа ќе мора да победуваат посебно на натпревари со противници како што е Алавес. Наш предлог е 2-ка со квота 1.90 во 1xBet.

Селта – Гранада – 1

Можеби од Селта очекувавме повеќе во првото коло, но тие сепак доживеаа пораз од „кралевите“ и покажаа дека треба да ги отстранат дефанзивните проблеми. После тоа Селта беше подобра од Валенсија и на крајот ремизираше против Севиља. Од друга страна Гранада во првото коло изигра одличен натпревар против Виљареал и ремизираа со 4-4, а потоа беа поразени од Севиља. Сепак во минтатото коло  остварија убедлив триумф против Еспањол со 3-0. Овде не очекуваме ништо друго освен победа за домаќините со квота 1.86 во Bet365.

Ваљадолид – Осасуна – Х2

Кога се ќе собереме и одземеме, слободно може да кажеме дека Ваљадолид игра доста добро оваа сезона. Имено, тие се наоѓаат на 12-то место на табелата, а досега остварија победа, пораз и реми, па на тој начин собраа четири бода. Осасуна е на фантастичното петто место кое наредната сезона ќе им донесе пласман во ЛЕ. Гостите се уште не се поразени, па очекуваме со истото темпо да продолжат и на овој дуел. Наш предлог е Х2 со квота 1.71 во William Hill.

Бетис – Хетафе – 3+

Последниот натпревар од третото коло на шпанската Ла Лига ќе се игра во Андалузија каде што Бетис ќе го дочека Хетафе. Бетис досега има само една победа, но може да се каже дека изиграа доста лошо на стартот од шампионатот. Хетафе сигурно дека нема да ги повтори фантастичните партии од минатата сезона кога на крајот во последните неколку кола им „избега“ ЛШ. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.35 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*