Дерби на денот: Последна шанса за домаќините!

црна гора - чешка

Вечер продолжуваат квалификациите за пласман на Еуро 2020, а за вас овој пат накратко го анализиравме натпреварот помеѓу Црна Гора и Чешка кој ќе се изигра во 20:45.

Црна Гора: Очекувавме повеќе од оваа репрезентација!

Мора да признаеме дека очекувавме многу повеќе од оваа селекција во овие квалификации. Скоро може да се каже дека овие квалификации се изгубени за Црна Гора, но ќе се обидат да направат нешто до крајот барем додека се уште постојат теоретски шанси. Тие се поретпоследни во групата, а уште на стартот беше јасно дека тоа ќе биде тешко со оглед на тешката конкуренција. Црногорците започнаа со одлично реми во Бугарија, а потоа на својот терен преживеаа дебакл од Англија со 5-1.

Чешка: Може ли оваа селекција до пласман на Еуро 2020?

Чешка има подобра ситуација и секако дека е еден од посериозните кандидати за второто место, а тоа што најмалку им требаше е поразот од Косово во последното коло. Ниту Чесите не успеаа да ги отворат овие квалификации како што треба, бидејќи беа поразени од Англија со 5-0. После тоа изиграа одлично против Бугарија и победија со 2-1. Сигурно е дека ќе се борат до последен здив, но мора да признаеме дека Црногорците знаат да бидат и непредвидливи.

Наш предлог

Да резимираме дека ниту едните ниту другите на стартот не ги исполнија нашите очекувања, односно очекувањата од фановите. Овде топло препорачуваме да пробате со победа за гостите за кое ќе си добиете квота 2.00 во 1xBet, а похрабрите можат да испробаат Х-2 со коефициент од 5.40 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply